Kuo žuvų taukus keisti vegetarams?

žuvų taukaiVisuotinai paplitusi ekologijos banga ir didėjantis vegetarų skaičius susiduria su klausimu – iš kur gauti žuvų taukuose, esančių medžiagų? Juk linų sėlenose ir saulėgrąžų aliejuje šių medžiagų kiekis yra ženkliai per mažas, negu žmogaus organizmo reikalaujama paros dozė.

Maisto produktai

Riebi žuvis yra pagrindinis Omega-3 rūgščių bei papildomų vitaminų, tokių kaip B, D, folio rūgštis, šaltinis. Vis dėlto, vegatarams nustojus valgyti žuvį, o ir tiems, kurie vartoja užterštuose vandenyse plaukiojančią žuvį, žuvų taukai ir juose esančios gerosios medžiagos gali būti gaunamos valgant jūros dumblius, graikinius riešutus, žiedinius kopūstus. Tačiau be vitaminų ir papildų išsiversti, greičiausiai, bus neįmanoma.

Papildai

Neabejotina zuvu taukai nauda skatina rinktis tik geriausius produktus. Kalbant apie papildus, jie seniai tituluoti, kaip geriausi zuvu taukai lysi arba zuvu taukai eye q. Pastarieji zuvu taukai kudikiams skirti, bet gali vartoti ir suaugusieji. Šie zuvu taukai camelia, zuvu taukai gintarine vaistine. Taip pat lengvai ir patogiai jų įsigysite internete.

Medikai sako, kad tai vieninteliai papildai, kuriuos galima ir rekomenduojama vartoti ištisus metus. Tačiau net ir geriausi zuvu taukai turi būti vartojami atsižvelgiant į rekomendacijas.

Pavojaus signalas

Vegetariška mityba vis dažniau ir daugiau žmonių sužavi. Tačiau Kinijoje atlikti tyrimai rodo, kad vegetarams itin trūksta B vitaminų ir omega-3 riebalų rūgščių. Dėl to gali suprastėti regėjimas, nusilpti imunitetas. Taip pat nepamainomi zuvu taukai plaukams. Todėl jeigu šie pradėjo slinkti – žuvų taukai gali sustabdyti šį procesą.

Vartojimas

Specialistai rekomenduoja, kad žmogus per dieną gautų nemažiau vieno gramo vertingų riebalų rūgščių. Įprastai žuvų taukai pardavinėjami jau kapsulėmis. Todėl nereikia sukti galvos dėl dozavimo. Kitu atveju, žuvų taukai vartojami su šaukšteliu. Vaikams jo reiktų į dieną vieno arbatinio, o suaugusiems – valgomojo šaukšto.

Svarbu nepamiršti, kad atidaryti žuvų taukai privalo būti suvartoti vos per tris mėnesius. Tai reiškia, kad praėjus šiam terminui teks likutį išmesti. Nes jie paprasčiausiai suges. Tai rodo žuvų taukų ekologiškumą ir naudą. Juk sintetinius vitaminus galima vartoti visus metus.

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.