Oro kondicionieriai – tinka namų vėsinimui ir šildymui

Tikriausiai pagalvojus apie oro kondicionierių pirmoji mintis, kuri šauna į galvą yra gaiva ir vėsuma. Daugelis mano, kad šis prietaisas tinka naudoti tik karštomis vasaros dienomis, kada norima atsigaivinti. Tačiau visų nuostabai, oro kondicionieriai puikiai tinka šildyti patalpas, kuomet įprastos šildymo sistemos nepakanka. Tad jis gali būti naudojamas tiek vasaros, tiek žiemos sezonu.

Oro kondicionieriai žiemą

Labai dažnai gyvenant senesnės statybos namuose žiemos metu šilumos negalite reguliuoti. Kadangi ji tiekiama bendrai, neretai norint sutaupyti, kad būtų gautos nedidelės šildymo sąskaitos, tiekiama šiluma yra taupoma ir ji leidžiama ribotai. Tokiu atveju kambariai prišyla nepakankamai ir juose būna vėsu ir dažniausiai net nesinori būti, o jei jau tenka juose praleisti ilgą laiką, dažniausiai norime lysti po stora antklode, kad bent kažkiek būtų galima sušilti. O jei dideli šalčiai užklumpa netikėtai, kambariai atvėsta dar labiau, nes didesnis šilumos kiekis nespėja pasiekti butus. Tad žiemos metu tikrai nesinori būti namuose, kažką juose daryti, nes nepakankamai sušildytos patalpos tampa ne komfortabilios. Tokiam atvejui, puikiai tinka oro kondicionieriai, kurių pagalba galima sušildyti kambarius iki norimos temperatūros ir juose jaustis patogiai. Tad tokiu atveju, bus puiku, kai gausite nedideles šildymo sąskaitas, o kambariai bus šilti.

Oro kondicionieriai vasarą

Vasaros metu oro kondicionierius yra ypač svarbus, kuomet norima atsigaivinti ir pabėgti nuo saulės spindulių ir karščio. Tad toks prietaisas namuose yra nepamainomas. Grįžtant į vėsius namus iš karto galima pajusti atgaivą, o svarbiausią ir gaivesnį orą. Oro kondicionierių galima nustatyti tada, kai dar ne įžengiame į namus, tai yra per nuotolį, tad tai yra labai patogu, nes grįžus namo nereikės laukti, kada vėsuma pradės gaivinti kambarius. Aišku, oro kondicionierius turėtų būti naudojamas atsakingai, nes persistengus ir karštą vasaros dieną jo temperatūrą sumažinus per daug, galima sulaukti neigiamų pasekmių, tai yra jus gali aplankyti peršalimas ir kitos panašios ligos. Iš pat pradžių reikėtų temperatūrą nustatyti taip, kad būtų nedidelis skirtumas nuo temperatūros, kuri yra lauke. Kai kūnas šiek tiek apsipras su vėsuma, ją galima dar šiek tiek sumažinti. Tokiu būdu bus galima išvengti kūno šoko dėl skirtingų temperatūrų.

Kaip pasirinkti tinkamą oro kondicionierių?

Rinktis oro kondicionierių turėtumėte individualiai, atsižvelgiant į savo poreikius. Tad turite kreipti dėmesį, kokias funkcijas jis atlieka, kaip yra valdomas, kaip tvirtinamas, kokio dydžio ir kitus panašius dalykus. Jau žinant, ko konkrečiai norite, visada verta pasikonsultuoti su specialistais, kurie patars rinktis vieną ar kitą variantą.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.