Nuo ko priklauso šilumos siurbliai oras vanduo elektros sąnaudos?

Neretai galima išgirsti, jog būtent tokia sistema bus ekonomiškiausias pasirinkimas. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet įrenginio eksploatacija atsieina ir ne taip pigiai. Bet tai yra visai normalu, kadangi išlaidos priklauso nuo kelių skirtingų aspektų. Pirmiausiai, tai bus pats būstas ir jo ypatybės. Jeigu namas nėra sandarus ar jo plotas ypatingai didelis, tuomet natūralu, jog įrenginiui teks nemažai darbo ir atitinkamai prireiks daugiau elektros energijos. Tokiu atveju bus reikalingas ir galingesnis įrenginys, kadangi pasirinkus silpnesnį modelį jis paprasčiausiai nebus pajėgus atlikti savo darbo. Taip pat išlaidos bus didesnės itin šaltomis žiemos dienomis, bet tai yra visiškai natūralu.

Sutaupyti leidžia veikimo principas

Šie įrenginiai pasižymi unikaliu mechanizmu, kuris užtikrina maksimalų šilumos išnaudojimą. Būtent todėl silumos siurbliai oras vanduo elektros sanaudosbus vienos iš mažiausių lyginant su praktiškai bet kuriuo kitu įrenginiu. Nors generuoti šilumai naudojama vien tik elektra. Tačiau iš aplinkos atkeliaujantis oras netiesiogiai susiduria su išeinančiu iš sistemos oro srautu. Ir tuomet tarp jų įvyksta šilumos mainai. Todėl naujai atkeliaujantį orą reikia pašildyti ne tiek daug, kad jis galėtų atlikti savo funkciją. O tai leidžia tikrai nemažai sutaupyti. Aišku, energijos sąnaudos labai priklausys ir nuo aplinkos temperatūros. Tačiau net ir šaltomis žiemos dienomis tokie įrenginiai išlieka ekonomiški.

Ar tikrai toks paprastas šios sistemos įrengimas?

Neretai yra minimos bei akcentuojamos nedidelės šilumos siurbliai oras vanduo elektros sąnaudos. Tačiau kalbant apie šių įrenginių privalumus nereikėtų pamiršti ir jų montavimo ypatybių. Kadangi neretai šildymo sistemą namuose įsirengti būna pakankamai sudėtinga. Tačiau toks įrenginys gali būti sumontuojamas pakankamai paprastai bei greitai. Be to, nereikia kažkokios specifinės infrastruktūros, kuri bus neišvengiama naudojant, pavyzdžiui, kieto kuro katilus. Dėl šios priežasties tokie siurbliai sėkmingai funkcionuoja ne tik individualiuose namuose, bet ir daugiabučiuose. Taip pat juos galima sėkmingai pritaikyti jau prie esamos infrastruktūros ir taip pakeisti senesnius šildymo įrenginius.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.