Miško kaina arba kaip uždirbti iš savo miško valdos

miško pirkimasMiško savininkui tikrai aktualus klausimas kokia yra jo miško kaina. Jei turite savo mišką ir nežinote kiek jis vertas, tuomet rekomenduojame atlikti namų darbus ir sužinoti savo turimo miško kainą. Gera naujiena, kad miškas  auga ir kas keliolika metų gali duoti derlingą uždarbį.

Taigi kokiais  būdais galite uždirbti iš savo turimos miško valdos.

Jūs galite parduoti medieną išsikirtimui. Tokiu būdu miškas jums ir toliau priklauso. Šis būdas vienas iš paprasčiausių ir keliantis mažiausiai rūpesčių. Jums tereikia susirasti patikimą įmonę. Ji atlieka visus darbus, o jūs gaunate sutartą sumą pinigų. Aišku, nepamirškite, kad jums visgi reikia pasirūpinti miško atsodinimo darbais ir nepamiršti pačio miško priežiūros.

Galite pats kirsti medieną ir pats ją pardavinėti. Šis būdas gana sudėtingas ir toliau paaiškinsime kodėl. Jūs turite surasti įrengimus, pagalbininkus, kitaip tariant suburti nemažą komandą, kuri padėtų jums miško kirtimo darbuose. Arba galite samdyti įmonę, tačiau miško kaina tokiu atveju gerokai išauga. Medieną netrukus turite realizuoti. Nukirsta ir likusi mediena miške kas dieną praranda savo vertę. O praėjus kuriam laikui gali būti niekam netinkama.

Jūs galite parduoti mišką su žeme. Šiuo atveju jūs gaunate sutartą miško kainą, tačiau atsisakote savo turimo miško visiems laikams. Miško savininkas jau tampa kitas asmuo. Jei matote, kad miško valda jums rūpintis sudėtinga, stinga žinių arba tiesiog neužtenka tam laiko, tada miško valdos pardavimas gali būti puiki išeitis. O gautus pinigus galite investuoti kitur.

Specialistai teigia, kad miško savininkams labiau apsimoka parduoti stačią mišką, nei patiems kirsti ir parduoti medieną. Tad, kuris variantas jums labiausiai tinka spręskite patys.

Šiek tiek reikėtų pakalbėti apie mokesčius. Nes kiekvienas miško savininkas turi aiškiai žinoti kokius mokesčius ir kada jis turi mokėti.

Pardavus mišką su žeme, jei savininku buvote mažiau nei 10 metų, turėsite sumokėti valstybei 15 procentų pajamų mokesčio. Tas mokestis skaičiuojamas nuo gautų pajamų, atėmus įsigijimo kaštus.

Registrų centro specialistai pastebi dažnai miško sklypai įvertinami mažiau nei esanti rinkos kaina. Taip būna dėl to, kad rinkoje miško kaina dažnai kyla, svyruoja. Todėl dėl miško kainos visada pasikonsultuokite su specialistais.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.