Laikrodžiai domina ir stilistus, ir ekonomistus

laikrodžiaiKasdien naudojamės įvairiais daiktais, skiriasi jų funkcijos ir vertė. Kai prireikia ką nors nusipirkti, paprastai rinkoje būna bent keli pasirinkimai. Neretai jie skiriasi nežymiai. Visai kitokia rinka (įvairiaspalvė, pasižyminti daugybe skirtumų) – tai laikrodžiai, kurių kainos svyruoja nuo kelių eurų iki šimtų tūkstančių.

Dešimt, šimtas ar tūkstantis?

Laikrodžių kainų skirtumai intriguoja. Galima įsigyti aksesuarą ir už penkiolika eurų, ir už penkiolika tūkstančių eurų. Tam yra keletas argumentų. Pirmiausia kalba sukasi apie laikrodžio mechanizmą. Kvarciniai, mechaniniai, skaitmeniniai pasižymi savomis ypatybėmis ir yra skirtingai vertinami.

Kainai įtakos turi ir medžiagos, iš kurių laikrodžiai yra pagaminti. Skiriasi korpusai, ciferblatai, nevienodos ir apyrankės. Jų būna ne tik metalinių ar odinių, bet ir plastikinių, tekstilinių.

Funkcijos – dar vienas aptarimo vertas veiksnys. Vienas laikrodis rodo valandas, minutes ir sekundes. Kitame yra langelis, kuriame pateikiama data. O štai trečiame dar daugiau visokių funkcijų, kurios, suprantama, padidina kainą.

Būtų keista, jei nepaminėtume gamintojo vardo. Tiesiog įprasta, kad „Rolex‘as“ yra brangus – tai itin aukštas lygis. Kokybė, įvaizdis kainą padaro savaime suprantamą. Akcentuojama preciziška gamyba, o tai irgi susiję su didesniais skaičiais.

Tų pačių laikrodžių kainos nesikeičia metų metus

Nors kainos ir labai kontrastingos, tas pats laikrodžio modelis penkerius ar daugiau metų gali būti siūlomas už tą pačią kainą. Tai reiškia, jog kaina nustatoma pagrįstai. Nėra taip, kad vieną mėnesį būtų nurodyta 200 Eur, kitą mėnesį – 350, o dar vėliau – „akcija“, kurios metu kaina siektų 299 Eur. Aišku, daug kas priklauso nuo pačios parduotuvės, bet bent jau kalbant apskritai laikrodžiai yra „pastovi“ prekė.

Skirtingas stilius

Laikrodžiai domina tiek stilistus, tiek ekonomistus, nes skirtingi dizaino sprendimai išpildo norus. Parduotuvėse yra ir itin solidžių, ir sportui pritaikytų laikrodžių. Skiriasi ne tik apyrankių, bet ir ciferblatų dizainas. Vieni laikrodžiai patinka minimalizmo šalininkams, kitus renkasi ieškantys ko nors masyvaus, pasižyminčio funkcijų gausa ir įmantriu, užuominų į minimalizmą neturinčiu dizainu.

Verta paminėti, kad laikrodžiai skirstomi į vaikiškus, vyriškus, moteriškus ir universalius. Suprantama, kad kiekviena rūšis taip pat yra savito dizaino pavyzdys – vienoks riešo aksesuaras tiks vyrui, kitoks moteriai. Na, o norint pasiūlyti universalų produktą gamintojams reikia dar labiau pasistengti.

Išmanieji laikrodžiai

Dar vienas rinkos atspalvis yra išmanieji laikrodžiai. Jie populiarumo sulaukia dėl nemenko funkcijų sąrašo. Įdomus ir naujoviškas dizainas. O kai kurie modeliai kaip tik sukurti stengiantis išlaikyti klasikinį dizainą. Tai dar kartą patvirtina riešo aksesuarų pasiūlos spalvingumą.

Meistriškumas ir filosofija

Geri laikrodžiai yra meistriškumo įrodymas. Jie funkcionalūs ir puošiantys savo šeimininkus. Laikrodžio filosofija taip pat įvairialypė – apie šveicariškus, japoniškus ir kitų šalių gamintojų sukurtus šedevrus kalbama kaip apie statuso rodiklį, garderobo įvaizdžio detalę

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.