Kodėl vengiama apsilankyti pas gydytojus?

gydytojai

Kalbant apie šlapimo takų ir pūslės ligas, jos dažniausiai kyla, nes vienas blogiausių įpročių yra kentėti ir laiku nenueiti pasišlapinti. Ypač moterys ir vaikai tuo piktnaudžiauja ir ignoruoja norą šlapintis, argumentuodami, jog tingi ar tam nėra laiko. Dėl tokio įpročio gali išsivystyti chroniškos šlapimo pūslės ar šlapimo takų bei inkstų ligos, kurios gali sukleti rimtus sveikatos negalavimus. Taip pat ir vyrams yra labai pavojingos tokio pobūdžio ligos, dėl to urologai Šiauliuose yra pasiruošę laiku patikrinti ir nustatyti diagnozę.

Vienos iš dažniausių diagnozių – įvairaus pobūdžio uždegimai, hiperplazija, prostatos vėžys, inkstų akmenligė ir kt. Tačiau didžiausia problema yra ta, kad daugelis vengia lankytis pas urologą, nes visuomenėje gausu įvairių stereotipų ir mitų. Tačiau po truputėlį padėtis keičiasi į gerąją pusę ir atsiranda vis daugiau įvairių visuomenės informavimo šaltinių, kuriuose pateikiama kaip vyksta urologo konsultacija, reiktų kreiptis į šį specialistą ir į kokius simptomus reiktų atkreipti dėmesį.

Labai svarbu periodiškai tikrintis savo sveikatą ir konsultuotis ir neatidėlioti vizito pas specialistą, kad nebūtų per vėlu. Tad jei jaučiatės nedrąsiai ar norite, kad jūsų vizitas pas urologą liktų konfidencialus, verta rinktis privačias gydytojo – urologo paslaugas. Po apžiūros ir nustačius sutrikimus ar ligą, reiktų būtina laikytis gydyto rekomendacijų ir nusiteikti, kad teks atsisakyti ne tik žalingų įpročių, keisti savo mitybą, bet ir gyvenimo būdą. Taip pat svarbu išlaikyti darbo ir poilsio balansą, būti fiziškai aktyviems, sportuoti pagal galimybes, vengti psichologinio krūvio ir streso. Svarbu ne tik stebėti savo savijautą, bet ir artimuosius, kurie skundžiasi panašiomis problemomis. Reiktų paraginti įveikti savo baimę ir apsilankyti pas urologijos specialistą, o moterims – periodiškai tikrintis pas ginekologą.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.