Kodėl svarbu reguliariai valyti kaminą?

Daugybė namų gaisrų kyla kai kreozotas (šalutinis degimo produktas) susikaupia kamino viduje. Nepaisant to, kai kurie namų savininkai ir toliau neatsižvelgia į šią didelę riziką ir nesiima tinkamų priemonių kaminų valymui. Kai namus prieš pramoninę revoliuciją šildydavo tik kieto kuro židiniai, kaminkrėčiai buvo paklausūs, nes XIX amžiaus namų savininkai, atrodo, suprato, koki yra kaminų valymo svarba siekiant išvengti gaisro namuose.

Šiame amžiuje taip pat svarbu išvengti gaisro. Nors dauguma šiuolaikinių namų savininkų naudoja židinius jaukumui sukurti, o šildo namus dujomis, tačiau nemažai vis dar naudoja medieną namų šildymui. Mediena šildomų namų kaminai jautrūs kreozoto kaupimuisi sklendėse ir dūmtraukiuose. Namų savininkai turėtų kiekvienų metų pavasarį patikrinti kaminus, ar nesusidarė kreozoto sluoksnis bei profesionaliai išvalyti kaminą.

Dūmtraukių gaisrams būdingas garsus spragsėjimas ar sprogimas ir matoma daugybė tamsių, tirštų dūmų kylančių iš kamino, kurių dažnai namo savininkas nepastebi. Dūmtraukių gaisrai dažnai būna sprogstantys, ir kaimynams įprasta girdėti sprogimus ir perspėti namo savininką.

Šie itin karšti gaisrai kamine susilpnina kamino struktūrą. Sąlygos, kurios paprastai pritraukia kreozoto kaupimąsi, yra natūralus oro trūkumas dūmtraukiuose, deganti prastai išdžiovinta mediena ir vėsi kamino temperatūra. Perkrauta krosnis, kad ši ilgiau kūrentųsi, taip pat gali prisidėti prie kreozoto likučių kaupimosi dūmtraukyje.

Kaip dažnai reikia valyti kaminą?

Turėtumėte kasmet tikrinti kaminą, geriausia pasikvietus profesionalų kaminkrėtį. Priklausomai nuo to, kaip dažnai naudojate židinį medienai deginti, ar šildote namus mediena, jūsų kamine kaupsis kreozoto likučiai. Yra daug veiksnių, kurie turi įtakos kreozoto kiekiui, prilipusiam prie jūsų kamino sienų, pavyzdžiui, oro srautas į jūsų kaminą ir netinkamai išdžiovintos medienos deginimas, yra skatinantys tokį kaupimąsi. Kreozotas taip pat kaupsis dūmtakyje, jei pakuroje turite nesudegusios medienos.

Nėra universalios taisyklės, nusakančios kaip dažnai reikia valyti kaminą. Patyrusio kaminkrėčio apžiūra yra vienintelis būdas sužinoti, ar jūsų kaminą, nesvarbu, mūro ar metalo, reikia valyti.

Šiuolaikiniai surenkami metaliniai dūmtraukiai yra specialiai apdoroti, kad atlaikytų aukštą kamino gaisro temperatūrą, nepatirdami didelės žalos. Jei dėl kamino gaisro jiems būtų padaryta žala, profesionali rekomendacija yra nebenaudoti kamino, kol nepakeisite įrenginio.

Profilaktinė kamino priežiūra

Dažnas namo savininko klausia, kaip galima kuo ilgiau išlaikyti kaminą švarų po profesionalaus kamino išvalymo bei išvengti kamino gaisro? Galime pasidalinti keliais patarimais, profilaktiniais veiksmais, kurie leidžia apsisaugoti nuo besikaupiančio kreozoto ir tuo pačiu, kamino gaisro.

  • Neleiskite pelenams susikaupti į pakuroje. Išvalykite juos, jei jie kaupiasi.
  • Židinyje naudokite tik gerai išdžiovintas malkas. Jei patys džiovinate, prieš deginant džiovinkite metus ar daugiau. Jei perkate malkas iš pardavėjo, įsitikinkite, kad malkų įmonė siūlo tik išdžiovintą medieną.
  • Prieš užkurdami ugnį pakuroje, įsitikinkite, kad sklendė yra visiškai atidaryta.
  • Nedeginkite židinyje slėgiu apdorotos ar dažytos medienos. Tai pagreitins kreozoto kaupimąsi (apdorota slėgiu mediena) arba potencialiai atsiras toksiškų garų (dažytos medienos), kurie yra pavojingi jūsų šeimos nariams.
  • Didžiausius rąstus padėkite ant pakuros dugno, o ant viršaus – mažesnius rąstus. Taip ugnis degs karščiau ir gamins mažiau dūmų.
  • Kasmet patikrinkite kaminą, geriau tą tegu atlieka specialistas. Pasamdykite patyrusį, patikimą kaminkrėtį, kuris mechaniškai išvalys kaminą, pašalindamas kreozotą bei atliks kamino patikrą.

Kaminas yra neatsiejama namų šildymo sistemos dalis. Todėl svarbu rūpintis kaimu ir jį reguliariai valyti, jog šildymo sistema veiktų efektyviai, o namai būtų saugūs.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.