Kodėl šildymas medienos granulėmis yra laikomas ekonomišku?

Ne paslaptis, jog vienas iš esminių bei pagrindinių autonomines šildymo sistemas turinčių žmonių prioritetų – ekonomiškumas. Siekdami sutaupyti, žmonės neretai renkasi iš begalės skirtingų šildymo sistemų, atlieka sudėtingus skaičiavimus bei vertina įvairiausius faktorius, galinčius daryti įtaką mėnesinėms šildymo kainoms. Žinoma, kaina dažnai nėra laikoma vieninteliu veiksniu, darančiu įtaką galutiniam šildymo sistemos pasirinkimui. Taip pat žmonės atsižvelgia ir į tokių sistemų efektyvumą, ilgaamžiškumą bei daugelį kitų dalykų. Šildymo sistemų specialistai teigia, jog žmonės ieško visapusiškai gerų sprendimų, kurie taip pat suteiktų gerą kainos bei kokybės santykį. Būtent dėl šių priežasčių vis dažnesniu žmonių šildymo sistemos pasirinkimu tampa granuliniai šildymo katilai.

                      Šiomis dienomis namų šildymas medienos granulėmis yra laikomas naujovišku, moderniu, ekonomišku bei ypač patraukliu pasirinkimu tiems, kurie galvoja apie autonominę šildymo sistemą. Kaip jau buvo minėta anksčiau, didelę įtaką tokiam granulinių šildymo sistemų privalumui daro medžio granulių kainos.

Iš ko yra gaminamos medienos granulės?

                      Medžio granulės – biokuro produktas, kuris yra naudojamas granulinėms šildymo sistemoms. Įprastai šios granulės yra gaminamos naudojant antrines medienos žaliavas, tokias kaip medžio pjuvenos bei dulkės. Visos šios antrinės žaliavos yra gaunamos atliekant tam tikrus medienos apdirbimo darbus, būtinus baldų gamybai ar namų statybai. Tai reiškia, jog tokių antrinių medienos žaliavų kaupimasis yra neišvengiamas, todėl galimybė iš jų gaminti medienos granules ne tik padeda medienos apdirbimo įmonėms atsikratyti besikaupiančių antrinių žaliavų naštos, tačiau taip pat ir paversti šias milžiniškas pjuvenų krūvas naudingu biokuro produktu.

Kokią įtaką medienos granulių kainai daro jų gamybos procesas?

                      Medžio granulių gamybos procesą sudaro net keli skirtingi etapai, kurių metu yra apdirbamos medienos pjuvenos bei galiausiai paverčiamos galutinę granulės formą įgaunančiu biokuro produktų. Taip, medžio granulių gamybos procesas reikalauja specialiai tam pritaikytos įrangos, kuri galėtų tinkamai paruošti medienos pjuvenas granulių gamybos procesui. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog medienos granulėms gaminti skirta speciali įranga yra be galo brangi, todėl ir galutinis produktas turėtų būti nepigus. Vis dėlto svarbu nepamiršti, jog medienos granulės yra gaminamos iš antrinių medienos žaliavų, kurios taip pat yra priskiriamos ir prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Būtent šis faktas ir leidžia suteikti medienos granulėms ekonomiško kuro savybę.

Ar medienos granulių kaina priklauso nuo jų kokybės? Ar verta rinktis tik aukščiausios kokybės medienos granules?

                      Kaip ir daugelis kitų produktų, medienos granulių kaina taip pat priklauso ir nuo jų kokybės. Daugelis dar ir šiandien mano, jog visos medienos granulės yra absoliučiai vienodos, todėl neretai ieško tik pačio pigiausio jų varianto. Trumpalaikėje perspektyvoje toks sprendimas galbūt ir padeda sutaupyti šiek tiek pinigų, tačiau galvojant apie ilgą laiką tai taip pat gali tapti papildomų išlaidų priežastimi. Vis dėlto žemesnės kokybės medienos granulės gali neigiamai veikti pačio katilo bei kitų granulinės šildymo sistemos komponentų būklę, todėl laikui bėgant sistema gali reikalauti remonto. Dėl šios priežasties yra tikrai verta rinktis nors ir brangesnes, tačiau užtikrintai aukštos kokybės medžio granules, kurios būtų pagamintos patikimų gamintojų. Aukštą medžio granulių kokybę rodo 100% spygliuočių medienos sudėtis, priemaišų nebuvimas, sausa jų konsistencija bei dar daugiau. Žinoma, aukštesnės kokybės medienos granulių gaminimas taip pat reikalauja ir daugiau darbo, todėl jos tikrai yra kiek brangesnės, lyginant jas su žemesnės kokybės medžio granulėmis.                      

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.