Klasikiniai vestuviniai žiedai: 9 įdomūs faktai

Kadangi tiek modernūs, tiek ir klasikiniai vestuviniai žiedai yra pačios svarbiausios kiekvienų vestuvių detalės, apie juos egzistuoja daugybė faktų, kuriuos verta žinoti.

Paslėptos žinutės

Išgraviruoti vestuviniai žiedai yra gerokai senesni nei dauguma jūsų galėjo įsivaizduoti – nepaisant to, kad šiuolaikinės graviravimo technologijos gerokai patobulėjo. Vestuviniai žiedai, kurie buvo graviruojami Renesanso laikotarpiu, vadinti „poezijos žiedais“ ir dažniausiai būdavo gaminami iš sidabro.

Kai iškrinta vestuviniai žiedai

Jei vestuviniai žiedai iškrinta vestuvių ceremonijos metu, tai gali reikšti tiek sėkmę, tiek nesėkmę – atsižvelgiant į tai, kokiais prietarais būtų tikima. Kai kurie žmonės tiki, kad vestuvinio žiedo iškritimas padeda atbaidyti piktąsias dvasias, kai tuo tarpu kiti mano, jog tokiu atveju santuoka bus pasmerkta subyrėti.

Vestuviniai žiedai karo metais

Karo metais nuotakos turėdavo mūvėti vestuvinius žiedus, kurie buvo pagaminti iš vos 9 karatų aukso. Tuo tarpu tradiciniai vestuviniai žiedai buvo gaminami iš 22 karatų aukso. Tokia situacija susiklostė todėl, kad karo metais buvo susiduriama su aukso trūkumu.

Vestuvinio žiedo pasimatavimas

Sakoma, kad vestuvinį žiedą pasimatuoti dar prieš vestuvių ceremoniją yra blogas ženklas, tačiau būtina suprasti, jog priešingu atveju gali būti labai sudėtinga būti tikriems, kad vestuvinis žiedas jums tiks. Tai yra labai senas prietaras, kurį šiomis dienomis vis daugiau žmonių yra linkę ignoruoti. Tačiau net jei jūs vis dėlto tokiu prietaru vadovaujatės, prieš vestuves galite pasimatuoti bet kurį kitą žiedą, tokiu būdu išsiaiškinant, koks žiedo dydis jums būtų tinkamiausias.

Ankstyvieji vestuviniai žiedai nebuvo tokie romantiški

Anuomet vestuviniai ir sužadėtuvių žiedai nebuvo apipinti tokia romantika, kaip šiomis dienomis – vietoje to, jie simbolizavo kraitį, turtą ir/arba būdavo „sandorį užtvirtinančia“ priemone. Pavyzdžiui, Henrio VIII dukrai princesei Meri sužadėtuvių žiedas buvo įteiktas dar tuomet, kai jai buvo vos dveji.

Kodėl vestuvinį žiedą verta iš anksto pasimatuoti

Sakoma, kad spaudžiantis vestuvinis žiedas simbolizuoja tai, jog vienas iš sutuoktinių bus engiamas kito arba santykiai bus kupini didžiulio pavydo. Tuo tarpu, jei žiedas yra per didelis, santykiams gresia didelis pavojus ir taip pat vienam iš sutuoktinių menkai rūpi jo antroji pusė. Žinoma, tai tik prietarai, tačiau pastarieji gali tapti puikiu argumentu, kodėl vestuvinius žiedus verta pasimatuoti iš anksto.

Prietarai apie vestuvinio žiedo praradimą

Vestuviniai žiedai yra amžinos santuokos ir meilės simboliai, todėl visiškai nenuostabu, kodėl jie yra apipinti daugybe įvairių prietarų. Anuomet daug žmonių tikėjo, kad jei vestuvinis žiedas bus pamestas, jie gali prarasti ir savo antrąją pusę. Pavyzdžiui, 1893 m. Londone moteris, kuri pametė savo vestuvinį žiedą, atėmė sau gyvybę baimindamasi, jog ji praras savo vyrą. Taigi, akivaizdu, kad prietarais tikėti kartais yra netgi pavojinga.

Daugybė aukso

Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose kiekvienais metais vestuvinių žiedų gamybai yra panaudojama net septyniolika tonų aukso. Jei pagalvotume apie tai, kiek daug porų kasmet susituokia visame pasaulyje, bendras panaudojamo aukso kiekis būtų dar labiau stulbinantis.

Gydomosios savybės

Ar žinojote, kad anuomet žmonės tikėjo, jog vestuviniai žiedai gali turėti ir gydomųjų savybių? Pavyzdžiui, XIX a. Airijoje buvo tikima, kad vestuviniu žiedu patrynus sužeistą ir skaudančią vietą galima lengviau ir greičiau išgyti. Ir tai nebuvo vienintelės gydomosios savybės, kuriomis žmonės tikėjo. Nereikia pamiršti, kad žmonės taip pat savo vestuviniais žiedais trindavo patinusias akis, tokiu būdu siekdami pašalinti infekciją. Laimei, šiais laikais kiekvienas žino, jog to daryti jokiu būvu niekuomet nereikėtų.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.