Kas yra kadastriniai matavimai?

Kadastriniai matavimai yra veiksmai, kuriais yra nustatoma nekilnojamojo daikto tapatybė, geometriniai matmenys, techniniai nekilnojamųjų daiktų parametrai ir taip toliau. Norint, jog specialistas atliktų matavimus, Jums teks pateikti žemės sklypo teisinę registraciją, preliminarų arba detalųjį žemės sklypo planą, taip pat ir statinių, esančių sklype, kadastro pažymėjimą, žemės sklypo įsigijimo pažymėjimą. Itin svarbu, jog būtų pateikti visi šie dokumentai, kitaip specialistas negalės atlikti matavimų. Jei specialistas nereikalauja šių dokumentų, tuomet reikėtų ieškoti kito specialisto. Svarbu suprasti, jog šie dokumentai yra būtini tam, jog įrodytumėte, kad Jums priklauso žemės sklypas. Dėl matavimų gali kreiptis ne tik žemės savininkas, bet ir įgaliotas asmuo.

Ar kadastriniai matavimai yra brangūs?

Didelei daliai žmonių neprireikia kadastrinių matavimų paslaugų. Tokia paslauga gali būti naudinga ar būtina tik tiems, kurie turi žemės sklypą. Paslaugų kainą lemia ne tik įmonės ar specialisto nustatyti įkainiai, bet ir tai, kiek ir kokių tiksliai paslaugų prireiks. Kuo daugiau reikės, jog specialistas atliktų, tuo didesnę kainą teks mokėti. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog ir kainos yra skirtingos. Viena paslauga gali kainuoti vos kelioliką eurų, kita net kelis šimtus ar daugiau. Svarbiausia yra netaupyti ir pasirinkti ne tik visas reikiamas paslaugas, bet ir patikimą specialistą. Jei taupysite ir pasirinksite mažai patyrusį specialistą, tuomet Jums gali tekti ne tik ieškoti kito specialisto ir mokėti dar kartą, bet ir nukelti planuojamus darbus. Norint gauti patikimą specialistą, kuris atliktų darbus kokybiškai, reikėtų netaupyti.

Kaip išsirinkti specialistą?

 

Kadastriniai matavimai dažnai tampa žmonėms reikalingi pirmą ir paskutinį kartą, todėl išsirinkti specialistą gali būti sunku. Taip yra dėl to, nes dažnai žmonės nėra tikri, ko konkrečiai jiems reikia. Kai asmuo nežino, kokius klausimus užduoti specialistui, tuomet gali būti sunku atskirti, kuris iš jų yra geras, o kuris neturi pakankamai patirties. Geriausia yra užduoti klausimus specialistui apie jo išsilavinimą bei sukauptą patirtį. Tokiu būdu galėsite ne tik sužinoti apie specialistą, bet ir užmegzti pokalbį. Svarbu žinoti ir tai ar specialistas dirba vienas, ar yra žmonių, kurie dirba su juo. Jei dirba ne vienas, tuomet ne tik darbas gali būti atliktas greičiau, bet ir gali būti, jog bus daugiau šansų, kad bus atliktas kokybiškai, nes bendradarbiai galės pakomentuoti daromas specialisto klaidas. Renkantis specialistą reikėtų susitikti su daugiau nei vienu, jog jis būtų tinkamai pasirinktas.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.