Kada būtini kadastriniai matavimai ir kaip jiems pasiruošti?

kadastriniai matavimaiKadastriniai matavimai daugeliui žemės valdos savininkų kelia nemažai klausimų, pvz., koks šių matavimų tikslas? Kaip pasiruošti kadastriniams matavimo darbams? Kaip išsirinkti patikimą matininką? Kiek laiko pareikalaus matavimo procedūros? Siekdami palengvinti kadastrinių matavimų užduotis ir padėti jums apsispręsti, pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Visų pirma būtina aiškiai suvokti, kas yra kadastriniai (geodeziniai) matavimai ir kada jie atliekami. Kadastriniai žemės matavimo darbai – tai tikslus suformuotų žemės sklypų plotų ir sklypo ribų nustatymas. Šiems darbams priskiriami ir matuojamo žemės sklypo plano bei atitinkamų duomenų parengimas. Paprastai kadastriniai matavimai atliekami nusprendus padalinti, sujungti ar pertvarkyti Nekilnojamojo turto registre įregistruotus žemės sklypus, tam tikrais atvejais – keičiant pagrindinį tikslinį žemės sklypo naudojimo būdą ar konkrečią žemės sklypo paskirtį. Šie matavimai reikalingi ir tuo atveju, jei konkrečiame žemės sklype buvo pastatyti, rekonstruoti ar remontuoti pastatai, nutiesti keliai, iškasti tvenkiniai ar įrengti inžineriniai statiniai. Kadastriniai (geodeziniai) matavimai atliekami ir kitais atvejais, kurie yra numatyti teisiniuose reglamentuose, arba pageidaujant žemės sklypo savininkui (valstybinės žemės naudotojui).

Norint atlikti kadastrinius matavimus, būtina pateikti pažymėjimą, liudijantį apie konkretaus sklypo teisinį įregistravimą, jei yra – ir preliminarius sklypo planus bei šiame sklype esančių pastatų teisinę registraciją. Kadastrinius (geodezinius) sklypo matavimo darbus atlieka atestuoti matininkai-geodezininkai, naudodami profesionalią matavimo įrangą, užtikrinančią maksimalų atliekamų darbų tikslumą. Primename, kad matavimus turi atlikti tik atestuotas specialistas, dirbantis licencijuotoje bendrovėje, kuri įstatymų numatyta tvarka gali atlikti kadastrinius matavimus, rengi žemės sklypo duomenų bylas ir patvirtinti jų galiojimą. Dirbdami su nelicencijuotais matininkais, stipriai rizikuojate, be to, ateityje galite patirti rimtų teisinių sunkumų. Niekuomet nebendradarbiaukite su specialistu, teigiančiu, kad matavimo darbus jis gali atlikti per atstumą – siekiant užtikrinti duomenų tikslumą, matininkas privalo atvykti į nurodytą žemės sklypo valdą.

Kadastriniai matavimai atliekami per sutartą laiką, tačiau greitų darbų tikėtis neverta. Priklausomai nuo sklypo sudėtingumo ir konkrečios situacijos, matavimo ir bylų rengimo darbai gali užtrukti nuo mėnesio iki pusmečio ar net ilgiau. Rinkdamiesi įmonę, iškart pasidomėkite, kada bus pradėtos kadastrinių matavimų procedūros ir kokia šios paslaugos kaina. Siekdami optimalaus rezultato, pasikalbėkite su keliomis įmonėmis. Vertinant konkretaus matavimo įkainius, nereikėtų pamiršti ir kitų kriterijų, pvz., sklypo dydžio ir jo lokacijos vietos, reljefo, privažiavimo sąlygų ir t. t.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.