Kas yra hidroforai ir kokia jų funkcija?

hidroforai geriamojo vandens sistemomsApie hidroforą pirmą kartą išgirdęs miestietis ko gero nesupras, kas tai per įrenginys. Tačiau tiems, kurie mėgaujasi gyvenimu privačiuose namuose, hidroforo sąvoka gerai pažįstama. Jei ne šis prietaisas, jokio namo gyventojas, kuriam nėra tiekiamas vandentiekio vanduo, negalėtų naudotis vandeniu iš šulinio.

Privačiuose namuose šuliniai yra įrengiami rūsiuose ar garažuose, todėl iš kiemo kaip senais laikais niekas vandens nenešioja. Bet tuomet kaip vanduo šiandien pasiekia namo gyventojus virtuvės ar vonios čiaupuose? Kaip jau galima nuspėti atsakymą, tai įmanoma tik hidroforo pagalba.

Taigi, jeigu turime įsirengę šulinį, namuose įrengtas vamzdynas ir čiaupai, belieka pasirūpinti vandens tiekimu iš šulinio į vamzdžius. Hidroforas veikia siurbdamas vandenį iš šulinio ir sukeldamas spaudimą, kurio dėka vanduo jau ateina iki čiaupo.

Hidroforą sudaro tokios dalys: vandens siurbimo bakelis, išsiplėtimo talpa ir slėgio rolė. Būtent dėl šios priežasties, hidroforai geriamojo vandens sistemoms tikrai egzistuoja. Šiam prietaisui veikti būtina elektra, kuri skatina siurbimą iš šulinio į išsiplėtimo talpą, o tada į vamzdyną. Hidroforo bakelis tuomet pildosi ir jame spaudžiama pūslė, sukelianti slėgį. Elektra varo prietaiso variklį tol kol slėgis pasiekia maksimumą,  tuomet hidroforas automatiškai išsijungia, o vamzdynuose jau būna paskirstęs vanduo.

Kada vėl įsijungia hidroforas? Jau turėtumėte suprasti, kad kai vamzdžiai prisipildo vandens, mes tą vandenį leidžiame, naudojame ir tuo pat metu atleidžiame slėgį vamzdynuose. Tai tampa įspėjimu hidroforui vėl įjungti variklį ir siurblį, kuris pradėtų iš naujo traukti vandenį į bakelį.

Taigi, jeigu ateityje planuojate išsikelti iš buto mieste į privačius namus, gali iškart būti tikri, kad teks įsirengti šulinį, o jame įmontuoti hidroforą. Tai išties naudingas ir pravartus įrenginys, kurios dėka galėsite nepriklausomai naudotis savo nuosavu šuliniu ir jo vandeniu. Be to, perkant hidroforą svarbu įsitikinti jog jis yra kokybiškas. Tik puikios būklės ir savo funkciją tinkamai atliekantis hidroforas gali užtikrinti jog vanduo iš šulinio iki čiaupo ar vonios atkeliaus greitai ir laiku. Taip pat, kokybiškas hidroforas bus ilgaamžis.

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.