Karatedo, kas tai?

Galbūt tai nėra tokia populiari bei plačiai žinoma sporto šaka kaip, pavyzdžiui, krepšinis ar futbolas. Tačiau juodasis diržas daugeliui tikrai nebus naujiena. Ir būtent jį galima gauti pasirinkus šį sportą. Jis priskiriamas prie kovos menų. Tačiau tikrai neturėtų būti tapatinamas su boksu ar panašiomis šakomis. Kadangi čia sportininkai labiau orientuojasi ne į pačią kovą, bet į asmeninį tobulėjimą. O ir pati filosofija yra tokia, kad pirmiausiai reikia aplenkti patį save, o ne kažką kitą. Būtent todėl šis sportas gali tapti puikia laisvalaikio pramoga, net jeigu ir negalvojate apie kažkokias varžybas ar didesnius pasiekimus. Nors norintieji pasivaržyti taip pat turės tokią galimybę.

Ar suaugusieji irgi gali pradėti treniruotis?

Labai dažnai ir klaidingai manoma, jog sportuoti galima pradėti tik jaunystėje. Aišku, vaikai ir paaugliai žymiai dažniau renkasi išbandyti kažką naujo. Tačiau niekada nėra vėlu, net jeigu galvojate ir apie kažkokius didesnius pasiekimus. Būtent tokią galimybę suteikia karatedo, kuris pritraukia ne vien tik jaunimą. O į treniruotes susirenka ir pakankamai gausus būrys suaugusiųjų, kurie nori ne tik tobulėti, bet ir paprasčiausiai gerai praleisti laiką. Kas taip pat nemažiau svarbu, kadangi fizinis aktyvumas gali būti naudingas kiekvienam. Todėl drąsiai galite susisiekti su treneriais bei sužinoti daugiau apie šią sporto šaką. Kadangi ji neturi jokio amžiaus limito.

Kokio pasiruošimo reikės?

Kiekviena sporto šaka reikalauja tam tikrų fizinių gebėjimų. Vienur reikia greičio, kitur jėgos ar ištvermės. Tačiau, net jeigu anksčiau ir neskyrėte pakankamai laiko sportui, nerimauti nereikėtų. Kadangi karatedo pirmiausiai yra asmeninis tobulėjimas. Todėl labai dažnai į treniruotes ateina tie, kurie nesportavo daugybę metų, tačiau dabar nori tobulėti, o galbūt išpildyti seną savo svajonę. Tuo labiau, kad viskas prasideda nuo pačių paprasčiausių žingsnių, kurie tikrai nebus per sudėtingi nė vienam. O tuomet jau galima pasirinkti, ko norite siekti ir ko tikitės iš treniruočių. Kadangi tikrai nebūtina galvoti apie kažkokius pasiekimus, ypač, jeigu tai darote savo malonumui.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.