Kam reikalingas antspaudas?

Antspaudas nuo seno naudojamas dokumentų originalumui užtikrinti. Tai primityvi technologija, kuri puikiai veikia ir šiandien. Ne visoms įmonėms antspaudas yra privalomas, tačiau kartais jį naudoti tiesiog patogiau. Antspaudai puikiai tinka tai informacijai, kuri dažnai pasikartoja ir yra rašoma ranka dokumentų blankuose, pavyzdžiui, datos ar vietos žymai, vardui ir pavardei ir kt.

Antspaudų rūšys

Kokią antspaudo rūšį pasirinkti, dažniausiai padiktuoja jo paskirtis. Vis dėlto pasirinkti bus lengviau, jei žinosite pagrindines rūšis, kurias trumpai apžvelgsime. Dažniausiai biuruose naudojamas guminis antspaudas, ant kurio gali būti graviruojamas ir tekstas, ir įvairūs elementai. Tokie antspaudai būna įvairios formos, tačiau visada turi pagalvėlę su tušu, kuri nudažo gumą, kad kaskart antspaudas būtų ryškus.

Mikroporiniai antspaudai nereikalauja tušo pagalvėlės, yra itin aukštos kokybės juos paprasta naudoti. Jų gamybai naudojama speciali plokštelė. Patogu tai, kad tokie antspaudai gali būti ne tik atskiri, o ir rašikliuose – tokį spaudą itin patogu nešiotis.

Populiarūs ir datos ar numerio antspaudai, kuriuose skaičių kombinaciją galima pakeisti kaskart prireikus. Toks antspaudas pagreitina darbą ir padeda išvengti pasikartojančio skaičių rašinėjimo. Toks antspaudas yra gana didelis, todėl dažniausiai jį pamatysite ant darbo stalo, jie plačiai naudojami sandėliuose.

Mažo formato antspaudai dažniausiai naudojami vardui ir pavardei. Jie skirti nešiotis su savimi ir yra skirti dokumentų pasirašymui. Toks antspaudas – patogus sprendimas tiems darbuotojams, kurie dažnai dalyvauja susitikimuose su klientais ir pasirašinėja dokumentus.

Masyvus medinis antspaudas tikrai papuoš darbo stalą, tačiau jis nėra labai praktiškas. Jo gamyba kainuoja pakankamai brangiai, o naudoti tokį antspaudą nėra itin patogu. Vis dėlto kai kurios įmonės tokius antspaudus vis dar naudoja – tiesa, toks pasirinkimas dažniausiai yra įvaizdžio dalis.

Ką reikia žinoti apie antspaudus įmonėms?

Jei antspaudas reikalingas įmonei, jis turi būti apvalus arba ovalus. Jį užsakant būtina pateikti įmonės registravimo pažymėjimą, užsakovo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o jei užsakovas nėra tos įmonės vadovas – ir įgaliojimą. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad tokį antspaudą gali atsiimti tik vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Paprastiems antspaudams tokios taisyklės negalioja, jie dažniausiai būna stačiakampio ar kvadrato formos, kišeniniai ir pan.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.