Kaip teisingai apšiltinti šlaitinį stogą?

šlaitinis stogasGeras stogo šiltinimas yra labai svarbi kiekvienų namų dalis. Gerai apšiltinę ir užsandarinę savo stogą, namų šeimininkai ženkliai sumažina šildymo kainas bei padidina namo šilumines savybes. Šiais laikais kiekvienas, naujos konstrukcijos būstas turi atitikti tam tikrus energinio naudingumo standartus. Jei statote naują būstą, pasistenkite jam parūpinti aukštesnį nei A klasės energinį naudingumą, nes tik taip sukursite namuose jaukią, tobulą aplinką. Tačiau labai didelė gero energinio naudingumo dalis – tai prieš tai minėtas, taisyklingas stogo šiltinimas. Bet ką turime žinoti, kad tinkamai apšiltintumėme savo namo šlaitinį stogą?  Kokias medžiagas derėtų pasirinkti šiam darbui.

Jei ketinate šiltinti palėpę ar šlaitinį stogą, nepamirškite kreipti dėmesį į visus kriterijus. Gerai supratus būsto konstrukciją, jo vedinimo ypatumus galėsite protingai išdėstyti naująją šilumos izoliaciją. Lietuviai mėgsta įsirengti namus su mansardomis, kur izoliacija yra tvirtinama tarp gegnių. Jei šiltinate šlaitinį stogą, gera hidroizoliacija yra žūtbūtinė šiltinimo dalis. Gerai atlikus šiltinimo darbus, vėdinamas oras turi tvyroti tarp apsaugos nuo vėjo bei drėgmę stabdančios hidroizoliacinės plėvelės.

Stogų šiltinimui namų šeimininkai dažniausiai naudoja stiklo ar akmens vatą. Šlaitinio stogo šiltinimas mineralinė vata taip pat yra labai populiarus procesas, nes ši medžiaga pasižymi maža kaina bei stulbinančiu efektyvumu. Stiklo vata ne visada yra geriausias pasirinkimas. Ji nėra tokia efektyvi kaip mineralinė vata, o jei blogai atliksite sandarinimo darbus, ši medžiaga gali sukelti namiškiams alergiją. Didžiausią įtaką medžiagos storiui turi gyvenamoji vieta bei joje esantis klimatas. Pigiam ir ganėtinai  efektyviam stogo apšiltinimui dažniausiai pakanka 25 centimetrų stiklo vatos.

Ankščiau minėta mineralinė vata yra puiki medžiaga tinkamam tiek stogo, tiek viso namo apšiltinimui. Šios medžiagos dėka namai gali kvėpuoti, tačiau nepasiduoda žalingai aplinkai. Jei norite suteikti namui puikias šilumines savybes, turite jį apsaugoti nuo drėgmės. Būtent ji yra pagrindinė konstrukcijos puvimo, pelėsio priežastis, kuri pamažu griaus jūsų namus iš vidaus. Namo stogas dažniausiai kenčia nuo drėgmės dėl netinkamai atliktų sandarinimo darbų, dėl kurių drėgmė sugeba pasiekti apšiltintą paviršių bei pačią šiltinimo medžiagą, todėl šiltinant namo stogą, tinkama hidroizoliacija yra privaloma.

Vis daugiau namų šeimininkų nusprendžia išbandyti „Rockwool“ mineralinę akmens vatą. Ši medžiaga yra labai lanksti, todėl tinka ne tik stogo, bet ir sienų bei grindų šiltinimui. Medžiagos efektyvumas bei universalumas sulaukia vis daugiau klientų dėmesio, tad rezultatai kalba patys už save. Jei nusprendėte šiltinti namus mineraline akmens vata, šis procesas turi keletą niuansų, padedančių įrengti tolygų ir efektyvų namų apšiltinimą. Jei norite daugiau sužinoti apie šią medžiagą, apsilankykite interneto svetainėje Rockwool.lt . Čia galėsite pamatyti medžiagos kainas bei visus šiltinimo darbų ypatumus.

Daugiau informacijos apie šlaitinių stogų šiltinimą rasite https://www.rockwool.lt/panaudojimas/slaitiniai-stogai/.

 

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.