Kaip sužinoti naudoto automobilio istoriją

Kiekvienas žmogus, ieškodamas naudoto automobilio, kaskart susiduria su vienu ir tuo pačiu klausimu – kaip žinoti, kad pasirenkama transporto priemonė iš tikrųjų yra techniškai tvarkinga ir kokybiška? Nei vienas nenorime susidurti su nesėkmingu sprendimu, galiausiai suprasdami, kad įsigytas automobilis neatitinka mūsų lūkesčių ir reikalauja nemenkų papildomų investicijų. Todėl jei ieškote naudotos transporto priemonės, automobilio VIN kodas yra būtent tai, nuo ko jūs turėtumėte pradėti.

Kas yra VIN kodas?

Pirmiausia pradėkime nuo to, kas yra VIN kodas. VIN yra „Vehicle Identification Number“ trumpinys, kuris reiškia automobilio identifikacinis numeris. Kiekvienam automobiliui jo gamybos metu yra priskiriamas unikalus kodas, kuris kiekvieną transporto priemonę lydi visą jos gyvavimo laikotarpį. Jei automobilio variklis ir jo numeris bėgant laikui gali pasikeisti, tai VIN kodas nepasikeis niekuomet. Dėl šios priežasties jis tampa ypatingai svarbus kiekvienam automobiliui. Tai tampa lyg automobilio tapatybės kortelė, pagal kurią galima identifikuoti transporto priemonę ir netgi susipažinti su jos istorija.

Kur „slepiasi“ VIN numeris?

Jei jus dominančios transporto priemonės pardavėjas jums nesuteikia automobilio VIN kodo, jį turėsite surasti patys. VIN kodas gali būti nurodytas transporto priemonės dokumentuose arba ant jo kėbulo. Paprastai jis būna pateiktas vienoje iš trijų vietų – automobilio priekinio stiklo apatiniame dešiniajame kampe, variklio skyriuje arba apatinėje centrinio statramsčio dalyje. Tačiau visuomet automobilio pardavėjo galima paprašyti pateikti jums automobilio registracijos liudijimą arba techninės apžiūros lapą, kuriame rasite ir VIN kodą.

Kaip galima atlikti automobilio patikrą pagal VIN kodą?

Kai žinosite automobilio VIN kodą, automobilio patikrą pagal jį galėsite atlikti pasinaudoję VIN kodo patikrą atliekančiais internetiniais tinklalapiais, tokiais kaip „CarVertical“. Tačiau nereikėtų išsigąsti dėl to, jog jums teks patirti papildomas išlaidas. Visų pirma, papildomos išlaidos bus minimalios, o nauda – didžiulė. Jei ieškodami naudotos transporto priemonės jos patikrai pagal VIN kodą nepagailėsite keliolikos eurų, turėsite puikią galimybę priimti informuotą ir sėkmingą sprendimą, nes žinosite, kokį automobilį iš tikrųjų perkate.

Ką galima sužinoti automobilio VIN kodo pagalba?

Automobilio VIN kodo pagalba galima sužinoti visą svarbiausią informaciją apie transporto priemonę ir jos istoriją. Neretu atveju informacija, kuri gaunama automobilį patikrinus pagal VIN kodą, būna gerokai išsamesnė nei ta, kurią pateikia transporto priemonės pardavėjas.

Automobilio gamybinė informacija

Visų pirma VIN kodo pagalba jūs sužinosite, kas pagamino automobilį ir kurioje šalyje tai buvo padaryta. Taip pat žinosite ir konkretų gamybos padalinį.

Baziniai duomenys

Atlikus VIN patikrą jums bus nurodytas ir automobilio modelis, kėbulo tipas, transmisijos rūšis, variklio kodas bei apsaugos sistema. Taip pat sužinosite ir automobilio gamybos metus.

Automobilio paskirtis

VIN kodas padeda išsiaiškinti ir ankstesnę automobilio paskirtį, kurią iš tikrųjų žino ne kiekvienas transporto priemonės pardavėjas (ypač, jei automobilis iki tol buvo turėjęs ne vieną savininką). Tokiu būdu galima sužinoti ar automobilis buvo nuomojamas, ar naudojamas vairavimo mokykloje, ar jis tarnavo kaip taksi automobilis, buvo naudotas krovinių gabenimui ir kt. Kartu yra pateikiama informacija ir apie buvusius bei esamus automobilio įkeitimus, areštus bei nuosavybės teisių suvaržymus.

Ar automobilis buvo/yra vogtas

Automobilio patikra pagal VIN padeda išsiaiškinti ar transporto priemonė nebuvo ir nėra vogta. Jei paaiškėja, kad automobilis vogtas, sistema nurodo, kurioje šalyje tai buvo padaryta ir kur automobilis yra ieškomas.

Tikroji automobilio rida

Tai yra labai svarbus veiksnys renkantis naudotą transporto priemonę. VIN kodas padeda sužinoti tikrąją automobilio ridą ir jos pokyčius bėgant metams. Tokiu būdu galima sužinoti ar automobilio rida nebuvo atsukta.

Originali komplektacija

Žvelgiant į VIN patikrą atliekančios sistemos pateikiamus duomenis galima sužinoti, kokia turėtų būti tikroji automobilio komplektacija ir kokia įranga turėtų būti dominančioje transporto priemonėje.

Autoįvykių istorija

Ne kiekvienas automobilio pardavėjas žino ir taip pat ne kiekvienas nori išsamiai papasakoti apie transporto priemonės autoįvykių istoriją, tačiau VIN kodo pagalba galima išsiaiškinti į kokius autoįvykius automobilis buvo patekęs ir kokia žala jam buvo padaryta.

Ir tai nėra vienintelė informacija, kurią galima sužinoti apie kiekvieną transporto priemonę ją patikrinus pagal VIN kodą. Todėl jei norite įsigyti naudotą automobilį, pirmasis žingsnis turėtų būti VIN patikra.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.