Kaip pasirinkti padangas internetu?

Tai, kad automobilio saugumas labai priklauso nuo kokybiškų ir tinkamos būklės padangų, niekam nekelia abejonių. Tačiau, deja, dar vis nemažai vairuotojų yra linkę šioje vietoje taupyti ir ne visuomet renkasi patikimas ir kokybiškas automobilio padangas. Kitu atveju, ne visi turi pakankamai žinių, į kuriuos parametrus reikėtų atkreipti didžiausią dėmesį.

Vienas iš paprasčiausių būdų įsigyti padangas automobiliui – tai fizinės specializuotos parduotuvės. Tačiau šiandien didelė dalis prekybos vis intensyviau keliasi į elektroninę erdvę, o padangų įsigijimas internetu – taip pat jokia išimtis.

Tikriausiai visiems aišku, kad bet kokių padangų konkrečiam automobiliui neapmausite. Tai priklauso nuo automobilio markės, ar tai yra Audi, BMW, VW, ar kitos markės, jo modelio ir pagaminimo metų. Pagal tai galima pasirinkti reikalingų parametrų padangas savo automobiliui, o jos tam pačiam modeliui gali būti skirtingos.

Taigi, kaip pasirinkti padangas, norint įsigyti internetu, ir ką reiškia skaičiai, nurodomi ant padangos? Pagrindiniai dalykai, žinoma, yra padangos dydis, nes kaip jau minėjome, negalėsite uždėti bet kokio dydžio padangų. Taigi, svarbu žinoti ne tik modelį, bet ir reikalingą padangos aukštį, plotį bei skersmenį. Tai nurodo skaičiai, išreikšti tokiu būdu, pavyzdžiui: 255/50 R17 – čia pirmas skaičius nurodo plotį, antrasis aukštį (50% padangos pločio), trečiasis – skersmuo coliais.

Tačiau verta žinoti, kad padangos lemia ne vien tik sukibimo kokybę su kelio danga ir saugumą kelyje. Tam tikrų parametrų pasirinkimas turi įtakos ir automobilio kuro sąnaudoms, kurios taip pat yra aktualus kriterijus. O vairavimo komfortą įtakoja padangų keliamas triukšmo lygis, kuris yra nurodomas decibelais – mažesnis skaičius nurodo mažesnį triukšmingumą. Tuo tarpu aukščiausią kuro sąnaudų ir sukibimo efektyvumą nurodo abėcėlės raidė A.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.