Kaip naudotis indaplove?

Dėl vis didėjančio žmonių užimtumo ir noro kaip įmanoma labiau sumažinti namų ruošos darbų laiką bei jį išnaudoti prasmingam laisvalaikiui, į pagalbą pasitelkiame įvairius buitinės technikos prietaisus. Dalis jų yra tokie, be kurių negalėtų išsiversti labai daug žmonių. Tai šaldytuvai, dulkių siurbliai, skalbimo mašinos. Yra ir dalis neprivalomų, tačiau tikrai naudingų įrenginių. Vieni jų – indaplovės. Tiems, kurie beveik nebūna namuose ir negamina maisto, galbūt jos ir nėra pirmo būtinumo prekė, tačiau didesnėms šeimoms ar maisto gamintojams, po kurių virtuvė atrodo tarsi po karo, tai be galo naudingas prietaisas. Jei dar tik ketinate įsigyti ar neseniai įsirengėte indaplovę, greičiausiai jums kyla daug klausimų apie naudojimąsi jomis. Šįkart pabandysime į juos atsakyti.

Koks vanduo tinkamiausias?

Vanduo iš čiaupo nėra grynas, jame yra daug magnio ir kalcio, todėl dažnai jis vadinamas „kietu“. Tokiu vandeniu indaplovės išplauti indai gali būti ne tokie spindintys ir žvilgantys, todėl rekomenduojama pirkti indaplovę su specialiu filtru, kuri minkština vandenį arba naudoti vandenį minkštinančias priemones, pavyzdžiui, specialią druską. Taip pat svarbu įvertinti čiaupo, prijungto prie indaplovės, vandens temperatūrą. Indaplovės geriausiai plauna 50-70˚C vandenyje.

Indų plovikliai

Jei planuojate įsigyti ar jau turite indaplovę, būtina žinoti, kokią buitinę chemiją naudoti, kad gerai išplautumėte indus. Rekomenduojama nesirinkti paties pigiausio, neaiškaus gamintojo ploviklio ir prieš pasirenkant patį mėgstamiausią, prieš tai išbandyti keletą įvairių variantų. Turėkite omenyje, kad tai yra chemikalas, todėl nereikėtų persistengti ir jo perdozuoti – laikykitės ant pakuotės nurodytų instrukcijų. Rinkoje vis dažniau siūlomi ekologiški indų plovikliai. Žinoma, jais išplauti indai ne taip spindi, bet tai puiki alternatyva tiems, kurie nenori naudoti chemijos. Nepamirškite, kad indaplovės reikalauja ne tik ploviklių, bet ir specialių skalavimo priemonių: detergentų, tirpdančių susidariusias nuosėdas ir valančių pačios indaplovės paviršių.

Priežiūra

Kad indaplovė veiktų kaip įmanoma ilgiau, būtina jos priežiūra ir tinkamas naudojimas. Labai svarbu reguliariai ją valyti ir teisingai išdėlioti indus. Visi šie dalykai nurodomi indaplovės instrukcijoje, todėl vertėtų ją atidžiai išsinagrinėti ir laikytis joje esančių nurodymų.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.