Kiekvienas nuosavo buto ar namo gyventojas siekia, kad jo būste esantys žmonės jaustųsi kuo jaukiau ir patogiau. Pagrindinis veiksnys, leidžiantis sukurti tokias aplinkybes, tai kuo geresnis būsto apšiltinimas. Kai kalbama apie tinkamai atliekamus šiltinimo darbus, dažniausiai skiriame daugiausiai dėmesio sienų ir stogo izoliavimui, tačiau visai nepagalvojame apie tinkamo grindų apšiltinimo svarbą. Tik geras grindų apšiltinimas suteiks maksimalų komfortą ir šilumą mūsų būstui. Atliekant šiltinimo darbus mes privalome pasirūpinti kiekvienu paviršiumi, nes tik taip užtikrinsime namams nepriekaištinga šiluminį efektyvumą bei mažesnes šildymo kainas. Tačiau ką turi žinoti nepatyręs namų šeimininkas, norintis kuo kokybiškiau apšiltinti būsto grindis?
Geras, kokybiškas būsto grindų šiltinimas reikalauja nuoseklaus darbų plano. Viena svarbiausių šio proceso dalių yra termoreguliatoriaus įrengimas. Prieš pradedant bet kokius šiltinimo darbus, gerai pagalvokite kur norėsite jį įsirengti. Kai nuspręsite, kad pasirinkta vieta jums tinka, padarykite angą sienoje, bet nepamirškite palikti pakankamai vietos davikliui bei vamzdeliams. Prieš pradedant šiltinti grindis, įsitikinkite, kad jūsų patalpos grindys yra kuo lygesnės. Nepakankamai lygias grindis galite užpilti išlyginamąja cementine danga. Paviršiaus lygumas yra be galo svarbus kriterijus, būtent dėl to darbų planas ir yra toks svarbus. Jei neįsitikinsite, kad grindys yra lygios, jokiais būdais nepradėkite apšiltinimo darbų. Toliau nepamirškite pasižymėti vietas, kurios nebus šiltinamos. Šitaip nuolat turėsite tai omenyje ir išvengsite įvairiausių nesusipratimų bei nepatogumų. Tarp kabelio bei grindų bus klojama jūsų pasirinkta termoizoliacinė medžiaga. Tai, kaip norite išdėstyti ją priklausys tik nuo jūsų pačių. Brangesnis variantas – tai paprasčiausias medžiagos išdėstymas per visą paviršiaus plotą. Jei negalite sau to leisti, naudokite termoizoliacinę medžiagą svarbiausiuose grindų taškuose – palei sienų apačią apeikite grindų perimetrą. Grindų apšiltinimas pagerins namo šiluminį efektyvumą, bet nereikia pamiršti apsaugoti grindis nuo didžiausio namų priešo – drėgmės. Būtinai hidroizoliuokite savo apšiltintas grindis, nes tik šitaip apsaugosite jas nuo pelėsio bei konstrukcijų puvimo.
Šiltinant nuosavo namo ar buto grindis, populiariausi medžiagos pasirinkimai – tai mineralinė akmens vata arba polistereninis putplastis. Šios medžiagos nepriekaištingai apsaugos grindis nuo šalto oro. Mineralinė akmens vata Rockwool ne tik padės apsaugoti būstą nuo šalčio ir drėgmės, bet ir suteiks papildomos garso izoliacijos. Jei gyvenate bute, šis pasirinkimas jums yra be galo naudingas. Apsauga nuo garso ne tik padės apsisaugoti nuo kaimynų keliamo triukšmo, bet ir sumažins iš jūsų buto sklindančius garsus. Grindų apšiltinimui akmens vata pakanka sąlyginai lygaus paviršiaus. Jei grindys nėra visiškai lygios, mineralinės akmens vatos plokščių montavimui tai netrukdo. Jei ketinate šiltinti savo grindis šia termoizoliacine medžiaga, apsilankykite interneto svetainėje https://www.rockwool.lt/panaudojimas/grindys-lubos/, kur pamatysite visas šios medžiagos savybes, bei šiltinimo darbų atlikimo būdus.