Ką reikia žinoti renkantis tvorą?

tvora

Kiemo tvora – tai vienas iš pačių svarbiausių elementų, suteikiantis namų teritorijai privatumo ir saugumo. Kartais tvora padeda apsaugoti ne tik turtą, tačiau ir apsisaugoti nuo smalsių aplinkinių akių. Kitais atvejais – ir nuo triukšmo bei dulkių, jeigu sklypas stovi arti judrios gatvės.

Priklausomai nuo situacijos, kartais tvoros galimybės ne visuomet atitinka norus, o jų įrengimas reikalauja tam tikrų specifinių. Todėl dar prieš renkantis tvorą, reikia įvertinti tai, kokia tvora norėsite apjuosti savo namo teritoriją. Taip pat būtinai atsižvelkite į paties namo stilių, fasado, stogo ar langų spalvą, tam tikras detales galite atkartoti ir tvoroje.

Jeigu jūsų namas stovi niekuo neišsiskiriančioje, įprastoje namų valdos teritorijoje, sklypas nesiriboja mišku ar saugoma teritorija, bus viskas paprasčiau. Tiesa, jeigu tvorai norėsite įrengti pamatą, neužmirškite, kad be kaimynų sutikimo jo negalėsite įrengti ant sklypų ribos. Tokiu atveju jį privalėsite statyti tik savo sklypo teritorijoje. Kartais pamato įrengimas yra būtinybė, padedanti išspręsti skirtingų aukščių problemas.

Be to, tvoros įrengimas – tai nesudėtingas statinys, kuris reglamentuojamas STR nuostatomis. Todėl atskirais atvejais gali tekti gauti ne tik kaimynų sutikimą, bet ir parengti supaprastintą projektą bei gauti leidimą iš savivaldybės. Reglamentuojama, kad įprastai iki 180 cm aukščio tvorai jokie ribojimai nėra taikomi ir jokių leidimų bei sutikimų gauti nereikia. Tačiau jeigu norėsite įsirengti aukštesnę arba akliną tvorą, tuomet ribojimai šiokie tokie yra.

Jeigu sugalvosite aklinai atsiriboti nuo įkyraus kaimyno, kai kuriais atvejais gali nepavykti. Pagal galiojantį reglamentą, priklausomai nuo pasaulio krypties, yra numatytas galimas minimalus tvoros tankumas. O neribojamas jis tik jūsų pietinėje sklypo dalyje. Todėl, kol dar neišsirinkote ir neužsakėte tvoros, apie viską labai gerai pasidomėkite.

 

 

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.