Ką reikia žinoti apie vyrų ir moterų poilsio įpročius?

Galimybių ilsėtis, ypač pandemijos laikotarpiu, kai vis daugiau žmonių nebesaisto konkreti darbo vieta, turime ištisus metus. Nors kelionės į svečias šalis kiek apribotos, vis dėlto poilsio Lietuvoje niekas neuždraudė. Poilsiauti būtina kiekvienam. Tačiau kaip tai daryti tinkamai, kad organizmas tą pajustų?

Kaip poilsį supranta vyrai ir moterys?

Pasak specialistų, poilsis kartais gali būti net elementarus pokalbis su kitu žmogumi, kuomet pavyksta pilnai atsipalaiduoti, išsikalbėti, negalvoti apie blogus dalykus ir t. t. Tačiau, visgi daugelis mūsų poilsį supranta kaip atostogas, SPA dviems, ilgą miegą ir pan.

Iš tiesų, svarbiausia taisyklė, norint gerai pailsėti – prisipildyti geros, pozityvios energijos. Vyrai labiausiai pailsi tuomet kai kažką veikia, o moterys – kai jaučia… Jei ilsėtis vyks pora – vyras ir moteris – dažniausiai vyras skatins damą kažką daryti: kopti, bėgioti, minti dviračiais, medžioti ir t. t. Na, o moteris mieliau pasidegins paplūdimyje, pagulės prie ežero/baseino, taip pat apsilankys viešbučio jogos pamokoje, meditacijoje ar baseinų ir pirčių zonoje. Net ir „Vytautas SPA“ (Birštonas) moteriai taps puikia atsipalaidavimo vieta.

Atostogų trukmė

Teigiama, kad tikram poilsiui bei atostogoms reikia mažiausiai 14 dienų, o neretai žmonės ilsisi tik savaitgaliais ar savaitę. Iš tiesų, jei asmuo dirba samdomą darbą, yra linkęs vartoti alkoholį, su draugais pramogauti iki paryčių, tai 14 dienų yra tinkamiausias laikotarpis kūnui atsipalaiduoti, o žmogui, kuris vengia vakarėlių užteks net ir savaitgalio. Štai tokią didelę įtaką daro alkoholio vartojimas – žmogaus organizmas sunkiai atsipalaiduoja, išsivalo bei pasikrauna nauja, pozityvia energija.

Atjungti smegenis

Žmonės neretai įsivaizduoja, kad tinkamai pailsėti galima tik „viskas įskaičiuota“ kelionėse, užsienyje, tačiau, iš tiesų, poilsis galimas visur! Svarbiausias aspektas, kad poilsiautojas sugebėtų atjungti smegenis nuo darbų, rūpesčių.

Mokslininkų teigimu, moterys kelionių metu atsipalaiduoja kur kas greičiau nei vyrai. Tyrimų metu užfiksuota, kad jau oro uoste arba įsikėlus į viešbutį/gyvenamąją atostogų vietą jos pamiršta visus darbus ir pasineria į malonumus, o štai vyrai atsipalaidavimą pajaučia tik 3-7 atostogų dieną.

Vis dėlto, kad ir kokia trukmė ar kelionės kryptis būtų – poilsis labai svarbus tiek moterims, tiek vyrams. Psichologai tikina, kad ypač COVID-19 pandemijos metu, poilsis bei atostogos yra labai svarbios. Žmonės šiuo metu gyvena įsitempę, įsibaiminę, patiria daug streso, todėl bent trumpas savaitgalis dviese ar vienumoje – gali gelbėti sveikatą, psichinę ir psichologinę būseną.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.