Ką reikia žinoti apie skolų išieškojimą?

Skolų išieškojimas – šiandien daug mitų turintis procesas, kuris, neretai teigiama, prieštarauja netgi teisės ar moralės normoms. Iš tiesų tai yra gana sudėtingas ir specialių žinių bei įgūdžių reikalaujantis procesas, esantis ypač jautrus tiek skolininkui, tiek pačiam kreditoriui. Dėl šios priežasties labai svarbu užtikrinti ne tik kreditoriaus interesus, bet ir skolininko teises išieškojimo procese. Papasakosime, ką svarbu žinoti, kai vienintelė išeitis – skolų išieškojimas ir skolų administravimas.

Pirmiausia svarbu žinoti, kas yra skolų administravimas. Tai – jūsų turimų ar perimtų reikalavimo teisių į fizinio ar juridinio asmens skolą, valdymas. Patirtį turinčios įmonės pritaiko lankstų ir profesionalų procesą greitam pinigų atgavimui. Tokią paslaugą sudaro jūsų klientų kontaktų paieška, priminimų siuntimas, skambučiai ir atsiskaitymų derinimas, vekselių ir kitų susitarimų pasirašymas, įsipareigojimų nevykdančių klientų stebėjimas, rekomendacijų jiems teikimas ir, poreikiui esant, tolimesnis teisminis skolų išieškojimas. Tokia paslauga užtikrina pinigų srautus, pagreitina apyvartinių lėšų grąžą, taupo laiką ir sąnaudas bei sumažina beviltiškų skolų riziką.

Jei, visgi, reikalingas skolos išieškojimas, labai svarbu žinoti keletą aspektų. Pirmiausia reikia kuo greičiau identifikuoti problematišką skolą, kadangi kuo senesnė skola yra, tuo sunkiau vyksta jos išieškojimo procesas. Jeigu turimas didelis kiekis skolininkų, tokiu atveju puiki išeitis ir būtų skolų administravimas. Taip viskas būtų atliekama už jus, reikėtų tik sudaryti skolų administravimo sutartį. Jeigu skola yra sena, o skolininkas – fizinis asmuo, turėkite omeny, kad procesas gali būti itin problematiškas, kadangi sudėtinga nustatyti išsamią informaciją apie skolininką, taip pat gali būti pasikeitę jo kontaktai. Taip atsitikus labai svarbu nedelsti, nes skolos išieškojimas gali tapti dar labiau problematišku ir komplikuotu.

Iš pradžių skolos išieškojimas vykdomas ikiteisminiu būdu, tačiau nepavykus pasiekti kompromiso, atsakingos įmonės dažniausiai pasirūpina skolos priteisimu ir pagal vykdomąjį raštą perduoda bylą antstoliams vykdymui.

Kadangi skolų išieškojimas – gana painus procesas, norint sulaukti sėkmės šioje srityje, reikia gerai išmanyti jos darbo principus bei metodus. Būtent todėl labai svarbu tokį darbą patikėti kvalifikuotiems specialistams – taip sutaupysite daug brangaus laiko bei jėgų ir būsite apsaugoti nuo papildomų nuostolių.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.