
Pakabinamų ir įtempiamų lubų naudojimas, o taip pat PVC ir OSB plokščių bei gipskartonio pritaikymas šiuolaikiniame dizaine ir namų apipavidalinime suteikė galimybė įleidžiamiems šviestuvams tapti itin paklausiems ir populiariems, įgyvendinant skirtingus apšvietimo sumanymus. Platus šių prietaisų pasirinkimas leidžia juos pritaikyti tiek moderniuose tiek ir klasikiniuose interjeruose, o kai kuriais atvejais jie yra kone vienintelė galima alternatyva.
Neabejotinais įleidžiamų šviestuvų pranašumais galima įvardinti šiuos:
- Platus modelių pasirinkimas, leidžiantis išsirinkti labiausiai atitinkančius keliamus reikalavimus (dizainas, kaina, konstrukcija ir asmeniniai pageidavimai).
- Paprasta konstrukcija ir nesudėtingas montavimas.
- Galimybė naudoti tiek kaip pagrindinį tiek kaip papildomą šviesos šaltinį, dalinti patalpas į atskiras zonas, o taip pat apšviesti atskirus dizaino elementus.
- Gali būti montuojami į lubas, į nišas, sienas ir netgi grindis.
- Lengvas eksploatavimas ir aptarnavimas.
- Kaina, kuri nors ir priklauso nuo gamyboje naudojamų medžiagų ir pasirinkto modelio, tačiau dažniausiai yra mažesnė, nei įprastų pakabinamų šviestuvų.
Pagal konstrukcijos ir montavimo ypatumus, įleidžiami šviestuvai būna šių tipų:
- Taškiniai – prietaisai pasižymintys nedideliais gabaritais, montuojami į lubas ar kitą paviršių su tikslu sukurti siaurą šviesos srautą. Šiuose šviestuvuose korpusas ir tvirtinimo bei dizaino elementai yra apjungti į vieną bendrą sprendimą.
- Pakabinami – montuojami prie pertvarų specialių kablių arba plokščių pagalba ir vėliau jų aukštis gali būti reguliuojamas, pritaikant jį prie pakabinamų lubų lygio.
- Linijiniai – dažniausiai naudojantys liuminescencines lempas ir sutinkami viešuosiuose įstaigose ir administraciniuose pastatuose.
- Kaskadiniai – dar vadinami „spotais“ – naudojami atskirų patalpos zonų apšvietimui. Neretai tokie modeliai pasižymi tuo, kad jų sukuriamą šviesos srautą galima nukreipti į norimą pusę.