Inovatyvūs kiemo apšvietimo sprendimai

Jau seniai tapo įprasta namų interjere naudoti sluoksniuotą apšvietimą, tarpusavyje derinti įvairaus tipo šviestuvus. Tačiau pastebima, kad panašios tendencijos neaplenkia ir namų kiemų, ir vis dažniau galima pamatyti įvairių inovatyvių sprendimų.

Iš tiesų, kiemo apšvietimas turėtų būti ne mažiau svarbus nei interjero, kadangi šviesa suteikia kiemui jaukumo ir sukuria išskirtinę atmosferą. Ypatingai šaltuoju metų laiku, kuomet gamta ir aplinka ne visuomet džiugina, o anksti apgaubianti tamsa paslepia kieme augalų sukuriamą grožį. Tačiau reikia pripažinti, kad sukurti praktišką ir tuo pačiu akį traukiantį apšvietimą, būtina viską labai gerai suplanuoti.

Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti pagrindinėms kiemo zonoms – automobilio aikštelei, takeliams ir, žinoma, sodui. Kiekvienoje iš jų turėtų būti įvertinti pagrindiniai poreikiai ir sudėlioti akcentai. Nereikėtų baimintis ir padidėjusių sąskaitų už elektrą, kadangi šiuo metu labai daug šviestuvų veikia saulės baterijų pagalba, todėl jų įrengimui nereikės nei elektros kabelių, nei specialių žinių.

Tiesa, norint įrengti akcentinį ar pagrindinį apšvietimą pagrindinei aikštelei, įvažiavimui ar takeliui nuo namo iki sandėliuko, vien tik dekoratyvaus apšvietimo nepakaks. Čia neišvengiamai reikės naudoti elektros tiekimą ir atitinkamus šviestuvus. Tačiau neišsigąskite, tai nėra taip sudėtinga, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. Šiuo metu lauko apšvietimui dažniausiai naudojami nedidelės 12 V įtampos laidai, kurie nekelia grėsmės nei aplinkai, nei žmogui. Juos galima įrengti labai paprastai, atliekant negilias įpjovas vejoje ar kitoje dangoje.

Tokį apšvietimą drąsiai galima naudoti tiek pagrindiniam apšvietimui, tiek dekoratyviajam, pasitelkiant atitinkamo dydžio ir dizaino LED šviestuvus. Tai nedaug elektros energijos vartojantys šviestuvai, todėl nereikia baimintis ir padidėjusių elektros sąskaitų. Be to, ši žemos įtampos sistema nebijo pas mus gana dažnai vyraujančios drėgmės, o sumontuoti ją nebūtinas specialistas.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.