Akivaizdu, kad niekas nenori galvoti apie skyrybas, kuomet keliauja prie altoriaus. Tačiau būtina suprasti, kad gyvenime nėra jokių garantijų, o tai reiškia, kad nepaisant to, kaip viskas nuostabiai atrodo santykių pradžioje, laikui bėgant gali visiškai pasikeisti. Todėl jei gyvenama santuokoje ir jau kurį laiką susiduriama su labai dideliais sunkumais, pykčiais, nuolatine įtampa ir nesutarimais, vertėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių veiksnių.
Jūs negalite pakeisti savo antrosios pusės
Visų pirma, būtina suprasti, kad jūs negalite pakeisti savo antrosios pusės. Pakankamai dažnai iš besiskiriančių žmonių girdima, jog vienas iš jų pradžioje matydamas savo antrosios pusės trūkumus vylėsi, kad santuokoje viskas pasikeis gerąja linkme, tačiau taip niekuomet nenutikdavo. Tai reiškia, kad nepaisant to, ar jums neįtinka jūsų antrosios pusės įpročiai, ar tam tikra jo asmenybės pusė, neturėtumėte turėti nerealistiškų lūkesčių, jog galiausiai įvyks stebuklas ir jūsų antroji pusė pasikeis, tapdama būtent tokiu žmogumi, kokį jūs įsivaizdavote. Tačiau jei turėsite tokių lūkesių, jūsų santykiai yra pasmerkti žlugti.
Antrosios pusės artimieji netaps labiau mėgstami
Jei manėte, kad jūsų antrosios pusės artimieji taps malonesni ir jus labiau vertins tuomet, kai susisaistysite amžinais santuokos saitais, taip pat labai klydote. Taip nenutiks. Jei dažnai konfliktuojate su uošviu ar uošviene, anyta ar šešuru, greičiausiai tai niekuomet nepasikeis – nepaisant to, kas benutiktų jūsų asmeniniame gyvenime ir kaip bepasikeistų jūsų asmeniniai santykiai su antrąja puse. Todėl stenkitės būti realistais ir į visą tai žvelkite objektyviai.
Jūsų požiūris vaikų atžvilgiu turėtų sutapti
Jei gyvenate santuokoje, jūsų požiūris į vaikus turėtų būti vienodas ar bent jau panašus. Ir šiuo atveju svarbu ne tik tai, kiek vaikų jūs norėtumėte turėti, tačiau ir tai, kada jų norėtumėte susilaukti ir kaip norėtumėte juos auginti. Pakankamai dažnai sutuoktiniai dėl šių svarbių klausimų pradeda konfliktuoti ir netgi prieina prie skyrybų slenksčio.
Santuoka nėra tik „teisinė sutartis“
Į santuoką nereikėtų žvelgti tik kaip į „teisinę sutartį“. Tai reiškia, kad jei jūs pasirašote ikivedybinę ar vedybinę sutartį, neturėtumėte į savo santykius po vestuvinių žiedų sumainymo imti žvelgti radikaliai skirtingai nei žvelgėte iki santuokos. Visų pirma, santuoka yra pasiaukojimas, supratimas, visokeriopa pagalba ir palaikymas, tai meilė ir atsidavimas vienas kitam. Todėl kiekvienas žmogus, kuris gyvena santuokoje, pirmiausia turėtų galvoti ne apie save, o apie savo antrąją pusę, stengiantis, kad jai būtų kuo geriau. Jei tokių pačių pastangų imsis abu sutuoktiniai, tuomet santykiai gali susiklostyti kuo puikiausiai. Tačiau jei tokiu požiūriu vadovausis tik vienas iš sutuoktinių arba apskritai nei vienas – galiausiai santuoka bus pasmerkta žlugti, nes tiesiog nepakaks pastangų ją išsaugoti.
Daugiau naudingos informacijos apie santuokos nutraukimą, alimentų priteisimą ir kitus su tuo susijusius dalykus galima rasti https://nekartu.lt/.
sutarimas seimoje laba svarbus dalykas.