Granito plokštės – ir praktiška, ir gražu

Padengti kapus plokštėmis – šiandien labai įprastas poreikis. Žmonės nori kapus prižiūrėti greitai ir, tuo pačiu, mėgautis puikiu vaizdu. Granito plokštės, anot kapaviečių atributikos gamintojų, vienas populiariausių užsakymų jų praktikoje. 

Granitas yra ilgaamžė, praktiška ir be galo prabangiai atrodanti medžiaga. Sunkus, tankus akmuo yra ypač atsparus mechaniniams ir cheminiams poveikiams. Granitas nebijo karščio, šalčio, todėl tinka įvairioms oro sąlygoms. Šias plokštes visai nesudėtinga pakelti, tad, atsiradus poreikiui šalia palaidoti kitą žmogų ar tiesiog pakeisti kapavietės dizainą, problemų tikrai neturėtų kilti. 

Granitas yra puikus pasirinkimas dar ir dėl to, jog jo labai įvairios apdirbimo galimybės ir tai leidžia atrasti tinkamiausią plokštės apipavidalinimo variantą. Tik reikia atkreipti dėmesį, kokioje vietoje įkurta kapavietė. Jeigu ji po medžiais, tuomet grublėtas, nudegintas šiurkštaus paviršiaus akmuo vargu ar tiks. Lapai ar spygliai prie tokio paviršiaus  prikibs ir teks įdėti nemažai pastangų juos nuvalyti. Tokiu atveju geriausia rinktis poliruotą, glotnią granito plokštę. 

Kalbant apie granito plokščių spalvas, kapams dažnaiusiai pasirenkama solidesnės spalvos – juoda, įvairių atspalvių pilka, mėlyna. Ryškios spalvos – rizikingas sprendimas. Viena sau atskirai plokštė gali atrodyti labai gražiai, o bendras kapavietės vaizdas gali tapti nesolidus ir netgi neskoningas. Taigi, su ryškiomis spalvomis labai nerizikuokite. 

Kokios formos granito plokštės pačios populiariausios?  Be abejonės, stačiakampės, uždengiančios visą kapą. Tačiau galima pasirinkti ir kitokį variantą. Sakykim, dengti tik kapo dalį. Atrodo labai originaliai, bet nelabai praktiška, nes likusi kapavietės dalis taip ir liks to paties paviršiaus, sakykim, smėlio ar akmenukų. O juk granito plokštę rinkotės ne tik dėl to, kad gražu, bet ir dėl to, kad praktiška ir nereikalauja daug priežiūros. Vadinasi kapavietė vistiek išlieka problematiška, kitaip tariant, sunkiau prižiūrima. Kiek rečiau, bet žmonės renkasi ir apvalaus ar asimetriško dizaino granito plokštes. Tai priklauso nuo jūsų pačių pageidavimų ir nuo bendro kapavietės vaizdo. 

Dažnai užduodamas klausimas – kiek kainuoja granito plokštė?  Tai priklauso nuo daugelio dalykų – pasirinkto granito, apdirbimo ir dizaino sudėtingumo. Vienas dalykas tikrai aišku –  plokštės kapams kaina sutaupo ir kitas kapavietės priežiūros išlaidas, tokias kaip, skaldos keitimas ar sezoninis gėlių persodinimas.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *