Gėlių puokštės simbolika

Gėlių puokštės ir jų dovanojimas yra labai sena tradicija. Iš įvairių šaltinių yra matoma, kad jau faraonų laikais šalia kapaviečių buvo dedama lotoso gėlių puokštės. Vėliau gėlių puokštės buvo naudojamos ir kitokiose srityse: papuošti aprangai, įvairioms patalpoms, o tik vėliausiai atsirado tradicija dovanoti gėlių puokštes įvairiomis progomis. Dažnai pačios gėlės ir jų spalvos turi savo simbolika, kuria ir yra remiantis dovanojamos gėlių puokštės. Pavyzdžiui, kardeliai ir bijūnai dažnai yra pasirenkami mokytojams, o tulpės moters dienos proga. Pasirinkus tinkamas gėles puokštei galima padovanoti ne tik džgesį, bet ir paslėptą palinkėjimą ar prisipažinimą.

Gėlių puokštė ir spalvos joje

Gėlių puokštės spalvos taip pat turi savo simboliką. Universaliausia gėlių puokštės sudedamoji spalva yra balta. Ši spalva skleidžia ramybę bei puikiai dera prie kitų spalvų. Raudona spalva yra ryški, simbolizuojanti aistrą ir meilę. Dėl savo dominavimo raudoną spalvą geriausiai derinti su žaliais augalais, nemaišant per daug papildomų ryškių spalvų. Geltona spalva yra laikoma linksmumo, lengvumo ir geros nuotaikos bei energijos ženklu. Kaip ir raudona spalva, geltona geriausiai atrodo gėlių puokštėje viena, tačiau galima priderinti ir šviesių geltonos atspalvių ar baltų žiedelių. Jeigu norite pasirinkti margą gėlių puokštę, svarbu, kad visos spalvos būtų vienodo intensyvumo. 

Kaip išsirinkti tinkamą gėlių puokštę?

Gėlių puokštės dovanojimas dažnai yra siejamas su kažkokia proga. Skirtingais metų laikais galima gauti skirtingų gėlių, todėl tai tampa dažnu faktoriumi lemiančiu gėlių puokštės pasirinkimą. Tačiau taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į kitus svarbius dalykus. Visų pirma gėlių puokštės spalva – ji turi tikti ne tik prie gaunančiojo charakterio, bet ir jo interjero. Tai padės gėlių puokštei lengviau įsilieti į interjerą ir dar labiau džiugins. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į gėlių puokštės skleidžiamą kvapą. Kai kurie žmonės yra gana jautrūs kvapams, todėl svarbu parinkti tinkamą ir malonų gėlių derinį. 

Be viso to, svarbu parinkti gėlių puokštę, kuri išsilaikytų ilgiau ir nereikalautų daug priežiūros. Šiais laikais žmonės skuba, namuose būna ne tiek daug, todėl ir gėlių puokštė turi prisiderinti prie žmogaus gyvenimo ritmo.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.