Fototapetai apvers aukštyn jūsų namus

fotoapetas

Kaip beveik nieko nedarant visiškai pakeisti kambarį? Ne, baldų perstatinėti nereikės. Dažyti taip pat. Jokių gipskartonio konstrukcijų ir net jokių įmantrių šviestuvų. Viskas, ko reikia, kad jūsų artimieji tiesiog nebeatpažintų kambario – tai fototapetai.

Ne tapetai, o fototapetai… Tai skirtinga technologija. Šiame straipsnyje paaiškinsime kuo ji skirtinga ir kodėl ji tokia magiška.

Tapetai ir fototapetai

Tapetai yra gana įprastas sienų dekoravimo būdas. Imate rulonėlį, tepate jį klijais ir dviese spaudžiate prie sienos specialiu trikampiu lygintuvu. Viskas, jūsų kambario sienos atrodo kitaip – jos išmargintos simetriškais raštais, o siūlės taip sumaniai paslėptos, kad nesuprasi, kaip atsirado tokia siena. Tapetus galima įsigyti visose statybinių prekių parduotuvėse ir internetu. Tai vienas iš nebrangiausių būdų pakeisti namus, bet su laiku jie atrodo nuobodoki.

Fototapetai yra ne vientisas rulonėlis, kurį paprastai užklijuojame ant sienos. Tai specialus paveikslėlis per visą sieną. Kadangi tokio dydžio spaudos mašinų nėra, fototapetai yra atspausdinami juostomis. Jas reikia sudėti tam tikra tvarka kaip dėlionę ir tada jau klijuoti po vieną detalę. Rezultatas priblokš visus, nes kambarys keičiasi iš esmės nieko daugiau nekeičiant. Kas geriau – paprasta raštuota siena, ar štai toks miško vaizdas miegamajame?

Fototapetai – ne vienodi

Daug kam atrodo, kad fototapetai yra paprasti plakatai. Perkant iš didžiosios Kinijos el. parduotuvės fototapetus, toks stereotipas greičiausiai bus patvirtintas dar kartą. Perkant iš normalios interjero dekoro reikmenų parduotuvės įsitikinsite, kad tai ne visiškai taip. Fototapetai yra spausdinami ant popieriaus arba kitos specialios medžiagos – fizelino. Fizelinas turi tekstūrą ir yra tvirtesnis, nei popierius, jį galima plauti, ne taip aiškiai matosi įbrėžimai aštriu daiktu. Tai kokybiškesnis būdas apklijuoti kambarį, nei popieriniai fototapetai.

Beje, jie klijuojami paprastais tapetų klijais, naudojant tuos pačius įrankius.

Jūsų paveikslėlis

Paprastai tapetus kuria dizaineriai. Fototapetus taip pat. Bet egzistuoja ir trečia galimybė – išsirenkti fototapeto vaizdą galima ir patiems iš aukštos kokybės nuotraukas parduodančios platformos (pavyzdžiui, shutterstock.com). Beje, jei turite itin aukštos raiškos savo nuotrauką, fototapetą galima padaryti ir iš jos. Aišku, ji turi būti padaryta profesionaliu fotoaparatu, nes spausdinama 700-1400 dpi raiška (palyginimui, žurnalų spaudai naudojama 300 dpi raiška, internetui pakanka ir 72 dpi raiškos nuotraukų). Siena gali tapti jūsų šeimos paveikslu. Aišku, po kelių metų jį galėsite vėl pasikeisti.

Fototapetai Dekor 8 studijoje yra kuriami pagal užsakymą, nurodžius kambario sienų išmatavimus, tad sukti galvos ir karpyti juos patiems nereikės. Pabandykite ir vaizdas pranoks visus lūkesčius.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.