Dovanos jubiliejaus proga: 3 patarimai, palengvinsiantys dovanų paiešką

dovanos jubiliejaus proga Šventės yra gerai. Tai puiki proga atitrūkti nuo įprastos rutinos, pailsėti, susitikti su seniai matytais bičiuliais bei giminaičiais ar paprasčiausiai atsipalaiduoti ir pabendrauti neutraliomis temomis. Kai ta šventė turi kaltininką  – tai yra žmogų, kurio pasveikinti visi ir susirinko, iškyla šiokių tokių problemų. Jei tas žmogus švenčia gimtadienį, besibaigiantį skaičiumi 0 arba 5 (supraskite – jubiliejų), darosi visai nelinksma…Juk reikės kažką padovanoti! Ne, kalba eina ne apie vadinamuosius „skūpukus“, galinčius nusirauti plaukus dėl kiekvieno papildomo išleisto cento (šie į gimtadienius apskritai neina arba sugeba apsieiti su neįtikėtinai mažomis išlaidomis – kad ir perdovanodami…savo daiktus),, priešingai – apie tuos, kurie įmanydami visą širdį įdėtų, jog rastų jubiliatui tinkančią bei patinkančią dovaną. Šiems dovanos jubiliejaus proga tampa tikru galvos skausmu ir iššūkiu. Jei ir jūs esate vienas tokių, pasufleruosime – vis populiaresnės graviruotos dovanos, paverčiančios paprasčiausią daiktą originaliu bei asmenišku.

Kuo vadovautis renkant dovaną jubiliejaus proga?

Prekybos centrai, mugės, internetinės parduotuvės – variantų, kur ieškoti dovanų, daug, tačiau pasirinkimas nuo to, deja, ne visada tampa lengvesnis. Dovanos jubiliejaus proga paieška bus kur kas paprastesnė, jei atkreipsite dėmesį į žemiau pateiktus patarimus.

Prisiminkite kuo daugiau detalių apie jubiliatą. Žmogus vertina praktiškas dovanas ar pirmenybę teikia sentimentalioms smulkmenoms? Gal pastarasis yra kažkada minėjęs (galbūt visai „atsitiktinai“, prieš pat gimtadienį), jog negali pakęsti masinės gamybos daiktų ir liktų sužavėtas gavęs originalią, išskirtinę dovaną? Išskirtinumo tikrai nereikėtų sieti su nepaprastai brangiais meno kūriniais ar antikvariniais dirbiniais: net toks paprastas daiktas kaip butelis, pypkė ar…atsuktuvas graverio rankose gali virsti originalia dovana, turinčią asmeninę potekstę. Tereikia pasirinkti daiktą, turintį ryšį su jubiliatu (tai gali būti darbe naudojami įrankiai, daiktai, susiję su pomėgiais ir panašiai) ir lazeriu išgraviruoti pageidaujamą frazę, simbolį ar vaizdą. Ką graviruoti, vėlgi priklauso nuo jubiliato asmenybės: vienam idealiai tiks šmaikštus ketureilis, kitam – rimto filosofo citata, kuria žmogus vadovaujasi priimdamas svarbius sprendimus gyvenime.

Apsvarstykite galimybę dovanoti bendrą dovaną. Jei simboliškos, graviruotos dovanos neatrodo tinkamas pasirinkimas pasveikinti vieną ar kitą asmenį, tačiau esate stipriai ribojamas finansinių galimybių, apsvarstykite kitą variantą – bendrą dovaną, kuriai „susimesite“ su keliais kitais šventės dalyviais. Tokiu būdu nei vienas nepajus didesnio finansinio nuostolio, o jubiliatas džiaugsis solidžia dovana. Kokia konkrečiai dovana tai bus, vėl gi priklauso nuo jubiliato poreikių: kvietimas į SPA, kelionė į užsienį ar naujas mobilus telefonas – variantų daug, belieka susitikti su žmonėmis, su kuriais kartu pirksite dovaną ir priimti bendrą sprendimą.

Nesidrovėkite tiesiog paklausti, kokios dovanos jubiliejaus proga žmogus konkrečiai nori. Jei žmogus, į kurio jubiliejų gavote kvietimą, yra praktiškas iki kaulų smegenų, jis tikrai palaikytų jūsų mintį tiesiai paklausti, kokio konkrečiai daikto šis pageidautų. Nušausite du zuikius: būsite garantuotas, jog dovana tikrai pradžiugins ir sutaupysite daug laiko – tereikės nupirkti konkretų daiktą ar paslaugą. Aišku, jei jubiliatas dievina staigmenas ar yra nusistatęs kategoriškai prieš tokią praktiką, ši idėja atkrenta, tačiau dėl graviruotų dovanų varianto turėtumėte pamąstyti: net jei kažkas ir dovanotų panašų daiktą, šio vizualinis pateikimas vis vien nebūtų toks pats.

Dovanos jubiliejaus proga turėtų atnešti daug džiaugsmo šias gavusiam bei kuo mažiau vargo jas dovanojantiems (pastangų ir laiko, skirtų paieškai, atžvilgiu). Tai įmanoma tik tada, jei dovanos pasirinkimas nepaliekamas paskutinei minutei ir atsižvelgiama į konkretaus žmogus asmenybę bei poreikius. Nieko naujo, tačiau ar visada tokį elgesį taikome praktiškai?

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.