Darbuotojų atrankos specialistas – ar jis reikalingas?

darbuotojų atrankos specialistas

Pagal apklausas, dažnas įmonės vadovas vis dar bijo pasitikėti pašaliniais asmenimis, kuriems paskirta surasti reikalingus darbuotojus. Mat darbuotojų atrankos specialistas vis dar laikomas papildomu išlaidavimu, veikiausiai neduosiančiu jokios naudos. Tik ar tikrai taip yra? Galbūt situacija pasikeitė ir dabar tinkamų kandidatų reikalingai pozicijai užimti ieškantys žmonės yra būtent tai, ko reikia šiuolaikiniams darbdaviams?

Aukščiausio lygio verslo atstovavimas

Joks save gerbiantis darbuotojų atrankos specialistas neleis šmeižti jį pasamdžiusios įmonės darbo pokalbio su potencialiu darbuotoju metu. Bendraudamas su pretendentu, darbo rinkos ekspertai paprastai išlieka labai dalykiški, o tai reiškia, jog kandidatui yra atskleidžiama tik būtiniausia ir iš anksto su užsakovu suderinta informacija. Nieko daugiau. Juk tokių pokalbių centre – kandidatuojantis žmogus, o ne įmonės vadovas ar kiti ten dirbantys asmenys. Taigi, pasamdytas profesionalus darbuotojų atrankos specialistas atrankos metu orientuosis į pretendentą, suteiks minimaliai reikalingą informaciją apie įmonę, kurioje jis norėtų dirbti ir, jeigu žmogui kils kokių nors klausimų apie galimai ateities darbdavį ar darbo vietą, atsakys į juos kiek leistina plačiau.

Ko klausia personalo atrankos specialistas?

Natūralu, kad pirmasis įspūdis apie kandidatą yra susidaromas perskaičius jų atsiųstus gyvenimo aprašymus, trumpiau vadinamus, CV. Tačiau akyliausia pretendento stebėsena yra vykdoma susitikus su juo gyvai.

Atrankos metu, personalo atrankos specialistas domėsis ir klaus:

  • Ar pretendentas yra susipažinęs ir žino, kaip veikia kompanijos mechanizmas, kokie asmenys, kompetencijų žmonės čia dirba, kokie produktai sukuria ar kokios technologijos yra naudojamos;
  • Ar kandidatas atitinka iškeltus reikalavimus, moka bendrauti;
  • Kokių lūkesčių turi pretendentas ir prašys pagrįsti, kodėl būtent tokių, o ne priešingų.

Taip pat dažniausiai su personalo atrankos specialistais juos samdančios įmonės pradeda bendrauti dar kiek anksčiau nei įvyksta pirmasis darbo pokalbis. Susitikimais ir bendradarbiavimu siekiama kuo aiškiau išsiaiškinti įmonės vadovo poreikius, lūkesčius, o atrankų agentūroms pranešti apie realią situaciją, galimas išeitis ir visiems kartu nuspręsti tolimesnį veiksmų planą. Tokios konsultacijos vėliau leidžia efektyviau organizuoti darbuotojų atrankas ir greičiau pasiekti win-win situaciją.

 Taigi, į pavadinime užduotą klausimą galima vienareikšmiškai atsakyti: taip, personalo atrankos specialistas reikalingas.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.