Kaip išsirinkti personalo paieškos ir atrankos įmonę?

 

Žmogiškųjų išteklių valdymo srityje dirbančių įmonių pasirinkimas Lietuvoje nėra skurdus. O ir su darbuotojų paieška ir personalo atranka susijusios paslaugos turi pakankamą paklausą. Į šias įmones kreipiamasi norint rasti tiek gerus vadovus, tiek kitos kvalifikacijos darbuotojus. O kaipgi pasirinkti, į kurią įmonę kreiptis? Priimdami sprendimą vadovaukitės šiais kriterijais:

  • Įmonės patirtis

Tai, kiek metų įmonė dirba žmogiškųjų išteklių valdymo srityje yra vienas pagrindinių kriterijų. Dešimties ar daugiau metų patirtį turinčios įmonės teikiamos paslaugos be abejo bus kokybiškesnės nei šios rinkos naujokų. Be to, patyrusios įmonės specialistai bus sukaupę ir platesnę praktinę patirtį, kuri taip pat naudinga atliekant savo pareigas. Paprastai tokiose įmonėse personalo atranka atliekama itin atidžiai ir atsakingai, tad ir rezultatai pasiekiami kur kas geresni, t.y. atrenkami patys geriausi kandidatai.

  • Rekomendacijos

Geriausias profesionalumo įrodymas yra rekomendacijos ir užtarnautas geras vardas. Pasidomėkite darbuotojų paieška ir personalo atranka užsiimančios įmonės atsiliepimais. Jei rasite ne vieną pagyrimo žodį, būkite tikri – šios įmonės paslaugomis nenusivilsite. Na, o jei įmonės vardas teigiamame kontekste jau žinomas šios srities įmonių rinkoje, žinokite, kad pripažinimas ir užtarnauta stabili pozicija yra profesionalaus darbo ir atsakingumo vaisius.

  • Paslaugų spektras

Renkantis įmonę pasidomėkite apie jos teikiamų paslaugų spektrą. Darbuotojų paieška ir personalo atranka atliekama praktiškai visose žmogiškųjų išteklių srityje dirbančiose įmonėse. Tačiau jei turite specifinių poreikių, pavyzdžiui, talentų paieškos ar galvų medžioklės strategijos ieškant vadovų, pasidomėkite ar įmonė specializuojasi būtent šioje srityje.

  • Dirbantys specialistai

Atkreipkite dėmesį į įmonėje dirbančius specialistus. Jei tokios informacijos nerandate, nesidrovėkite jos pasiteirauti. Tik aukštąjį mokslą baigę  specialistai turės pakankamai žinių ir kompetencijos atsakingai atlikti šias pareigas. Jei įmonė specializuojasi ir personalo mokymų srityje, pasidomėkite kokie specialistai veda paskaitas ir seminarus.

Bendraujant su personalo atrankos ir paieškos įmonės atstovais svarbu ne tik aptarti rodikliai, bet ir komunikacija. Malonus bendravimas, įsiklausymas ir įsigilinimas į kliento lūkesčius taip pat yra svarus privalumas ieškant geriausios personalo paieškos ir atrankos įmonės.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.