Automobilių nuoma: kaip neapsigauti?

automobilių nuomaKaip ir kiekvienoje paslaugų sferoje, taip ir automobilių nuoma kartais nuvilia klientus. Dažniausiai todėl, jog esant didelei paklausai, visada atsiranda paslaugų tiekėjų, kurie nelabai atsakingai žiūri į darbą. Todėl dažniausiai renkantis paslaugos tiekėją visa atsakomybė krenta klientui. Automobilių nuoma sparčiai populiarėja visame pasaulyje, tad lietuviai vis dažniau domisi šia paslauga ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Pavyzdžiui, atostogaujant. Tačiau retas kuris tinkamai paruošia namų darbus. O pasiruošti yra ką.

Automobilio draudimas

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos reikėtų išsiaiškinti prieš nuomojantis automobilį tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. Nuo to, kokia sutartimi apdraustas automobilis, priklauso Jūsų ir nuomotojo pareigos atsitikus eismo įvykiui ar nelaimingam atsitikimui. Kone dažniausia ginčai, kylantys tarp automobilio nuomotojo ir kliento susiklosto būtent tais atvejais, kai nutikus neplanuotam įvykiui ar patekus į avariją, paaiškėja, jog klientas nebuvo susipažinęs su automobilio draudimo sąlygomis. Vienos kompanijos siūlo drausti automobilį kiekvieną kartą atskirai, kitos apdraudžia KASKO draudimu. Todėl labai svarbu iš anksto išsiaiškinti, koks draudimas priskirtas konkrečiam automobiliui. Ką gali žinoti, gal paaiškės, jog automobilį gali vairuoti tik didelį stažą sukaupę vairuotojai, o jaunam vairuotojui, patekus į avariją su šiuo automobiliu, visas padarytas žalas tektų atlyginti iš savo kišenės.

Kokį nuomininką rinktis?

Plečiantis automobilių nuomos rinkai, plečiasi ir nuomos paslaugą teikiančių subjektų. Ankščiau automobilių nuoma užsiėmė tik kompanijos ir agentūros, tuo tarpu šiandien daug paslaugų teikia nepriklausomi brokeriai. Automobilių nuoma – ne išimtis. Dažniausiai žmonės, ieškantys automobilio žemiausia kaina, renkasi brokerio paslaugas. Jis bendradarbiauja su įvairiomis autokompanijomis, todėl išanalizavęs skirtingus pasiūlymus gali pateikti Jums geriausią ir pigiausią variantą. Tuo tarpu nuomos agentūros taip pat suteikia papildomų nuolaidų ir paslaugų, ypač nuolatiniams klientams.

Lietuva ar užsienis

vis daugiau lietuvių, tiek atostogaudami, teik keliaudami darbo reikalais į svečias šalis, renkasi automobilių nuomos paslaugas. Tačiau toli gražu ne visi susipažįsta su sąlygomis, taikomomis konkrečioje šalyje. Šiuo klausimu geriausiai gali apdėti brokeris. Kiekvieną kartą prieš nuomojantis automobilį net ir toje pačioje šalyje, labai svarbu sužinoti, koks yra minimalus vairuotojo amžius šalyje, kokie draudimo polisai čia galioja, kiek vairuotojų galės vairuoti automobilį ir kokia finansinė atsakomybė priskiriama vairuotojui. Net ir Europos Sąjungos šalyse gausu atvejų, kai nuomos sutartys labai griežtos, todėl apie tai geriau žinoti iš anksto.

 

 

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.