Automobilio priežiūra: vairuotojams skirti praktiški patarimai

remontas

Reguliarios ir tinkamos automobilio priežiūros svarbos neturėtų nuvertinti nei vienas transporto priemonės savininkas. Tai prailgina automobilio tarnavimo laiką ir ilgiau išsaugo transporto priemonę lyg naują. Tačiau ne kiekvienas automobilio savininkas žino, kaip reikėtų tinkamai prižiūrėti savo automobilį. Todėl pateiksime jums kelis praktiškus patarimus.

Patikrinkite filtrus

Nemaža dalis dažnai pasitaikančių transporto priemonių problemų būna susijusios su užsikimšusiais ar atsipalaidavusiais oro filtrais. Oro filtras apsaugo nuo nešvarumų ir kitų pašalinių medžiagų patekimo į variklį. Automobilio eksploatacijos metu varikliui reikia oro, o jei oro filtras yra užsikimšęs, tai gali neigiamai paveikti automobilio darbą. Jį reikėtų keisti bent kartą per vienerius metus.

Tačiau oro filtras nėra vienintelis, kurį reikėtų reguliariai pakeisti. Nereikia pamiršti ir alyvos filtro, kuro filtro bei salono oro filtro. Alyvos filtras paprastai yra keičiamas kartu su keičiama variklio alyva. Tuo tarpu kuro filtrą patariama keisti kas antrą kartą keičiant variklio alyvą. Salono oro filtro keitimas turi būti atliekamas bent kartą per metus.

Patikrinkite padangas ir variklio alyvą

Padangų slėgis nėra tai, ką būtų galima ignoruoti. Padangos yra vienas iš tų elementų, nuo kurio gali tiesiogiai priklausyti saugumas, patogumas ir našumas. Reguliari padangų slėgio ir būklės patikra gali padėti jums išvengti didelių išlaidų ir papildomų sunkumų. Užtikrindami tinkamą padangų slėgį, nepamirštant ir ratų balansavimo, galėsite savo transporto priemonę eksploatuoti saugiau ir patogiau. Be to, tinkamai rūpinantis automobilio padangomis jos tarnaus gerokai ilgiau.

Taip pat kartu reikėtų nepamiršti reguliariai patikrinti ir variklio alyvos lygį. Naujesnėse transporto priemonėse fiziškai to daryti nereikia, kadangi sumažėjus variklio alyvos lygiui prietaisų skydelyje vairuotojas yra apie tai įspėjamas.

Patikrinkite akumuliatorių

Apie automobilio akumuliatorių didelė dalis vairuotojų visiškai pamiršta. Įsigijus naują akumuliatorių tarytum imama manyti, kad apie šį kiekvienam automobiliui būtiną komponentą galvoti nebereikia. Tačiau kiekvienas vairuotojas bent kartą gyvenime yra susidūręs su nemalonia ir netikėta situacija, kuomet transporto priemonė neužsivesdavo, o viso to kaltininkas būdavo išsekęs akumuliatorius. Norint to išvengti vertėtų reguliariai patikrinti akumuliatoriaus įkrovimo lygį.

Patikrinkite autodalis

Savo pačių jėgomis patikrinti ir įvertinti transporto priemonės autodalių būklę gali būti pernelyg sudėtinga. Tam reikia atitinkamų sąlygų ir, žinoma, pakankamos patirties bei žinių. Tačiau tai nereiškia, kad neturint tokių žinių galima apie autodalių būklę pamiršti. Norint užtikrinti, kad transporto priemonė tarnautų ilgiau, reikia nepamiršti reguliarios techninės apžiūros.

Jei techninės apžiūros metu yra nustatoma, kad tam tikros autodalys yra susidėvėjusios ar greitai galinčios nulemti dar rimtesnius techninius gedimus, turėtų pagelbėti autodalys internetu. Nors kiekvienas transporto priemonės savininkas sprendimą priima savo nuožiūra, vis dėlto rekomenduojama rinktis naujas autodetales, kadangi jos tarnauja ilgiau ir patikimiau.

Profilaktinė automobilio techninės būklės apžiūra ir savalaikis autodalių keitimas naujomis užtikrins transporto priemonės ilgaamžiškumą ir veikimo našumą.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.