Apskaitos vedimas dirbant su individualios veiklos pažyma

Vis daugiau žmonių renkasi darbą sau. Kodėl? Pirmiausia daugeliui patinka tai, kad taip galima kur kas paprasčiau kontroliuoti darbo laiką. Tokiu atveju galima gyventi laisviau, o darbas 8-17 valandų grafiku – tikrai patinka ne visiems.

Žinoma, darbas sau dažniausiai skatina ne tik atlikti tas pareigas, kurios yra tiesioginės Jūsų profesijai, tačiau ir papildomus darbus, kaip kad klientų paieška ir panašiai. Vienas kitų tokių darbų yra sąskaitų išrašymas ir buhalterijos vedimas. Žinoma, galima samdyti specialistą, tačiau tai kainuoja, tad kur kas paprasčiau bandyti darbus atlikti pačiam.

Išrašykite sąskaitas greitai

Kai kurie sąskaitas faktūras išrašo rankiniu būdu. Tai ne tik reikalauja daug laiko, tačiau taip pat ir kartais sukelia labai daug problemų dėl to, kad padaroma daug klaidų. Su sistema tampa viskas kur kas paprasčiau. Viena iš galimybių yra sąskaita123.

Tai yra sistema, kuri padeda ne tik greitai išrašyti sąskaitas, tačiau taip pat ir automatiškai veda apskaitą. Nereikia pačiam nieko skaičiuoti. Vėlgi, ne tik patogu dėl to, kad galima sutaupyti daug laiko, tačiau dažnas džiaugiasi ir dėl to, kad sutaupoma daug nervų. Paprasčiausiai toli gražu ne visiems buhalterijos vedimas yra malonumas.

Mokėkite mokesčius laiku

Žinoma, vesti ne tik reikia apskritą, tačiau taip pat ir pasirūpinti, kad visi mokesčiai būtų mokami laiku. Jeigu dirbate pagal pažymą, tokiu atveju Jums reikia sumokėti šiuos žemiau pateiktus mokesčius.

Gyventojų pajamų mokestis (GPM) tarifas – 15% (atėmus mokesčio kreditą), t. y nuo 5% iki 15%

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarifas – 6,98% nuo 90% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų sumos (neatėmus VSD ir PSD įmokų). Mėnesio įmoka 6,98% nuo MMA.

Valstybinio socialinio draudimo (VSD) tarifas (pensijų, ligos, motinystės draudimu) – nuo 90% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų sumos (neatėmus VSD ir PSD įmokų):

  • 12,52%;
  • 14,62 % jei asmuo kaupia pensijai papildomai 2,1 %;
  • 15,52 % jei asmuo kaupia pensijai papildomai 3 proc.

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas – 21%.

Mokesčius galima mokėti kartą per metus arba galima kiekvieną mėnesį. Kiekvienas asmuo pats renkasi tą variantą, kuris jam labiausiai tinka.

Taip pat siūlome nepamiršti, kad tokiu atveju, jeigu vykdėte veiklą pirmą kartą nuo 2018-ųjų metų – galite visai nemokėti pirmus metus VSD ir PSD mokesčių. Tačiau tokiu atveju nekaupsite ir stažo. Visgi, reikia būti atsakingu ir tuo pačiu planuoti savo ateitį.

Plačiau apie mokestinius niuansus dirbant su IV – skaitykite čia.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.