Nuo mažų dienų tėvai bando skiepyti savo vaikams savo vertybes. Viena tų vertybių – šeima sukuria pilnatvę gyvenime. Bet, ar iš tiesų tai yra tiesa? Viskas priklauso nuo situacijos ir aplinkos, tuo labiau – nuo paties žmogaus. Natūralu, kad vieni yra įsitikinę, kad gyvenimo prasmė yra sukurti šeimą, tačiau tokia logika vadovaujasi toli gražu ne visi. Gyvenimo prasmę kiekvienas supranta skirtingai ir tikrai ne visiems šeima yra tai, ko reikia siekti gyvenime. Netgi priešingai, yra daugybė žmonių, kurie jaučiasi apgauti – sukūrę šeimą juos apima negatyvi nuotaika ir mintys ir jokios pilnatvės nesijaučia.
Į specialistus kreipiasi labai daug žmonių, kuriems buvo kalama į galvą, kad jie turi sukurti šeimą ir neva tai yra vienintelis jų gyvenimo tikslas. Tačiau, šeimos sukūrimas trunka ganėtinai neilgai. Ją sukūrus, žmogus nebežino ką toliau galėtų daryti be to, kad reikėtų rūpintis vaikais. Dėl šios priežasties daugelis tėvų jaučiasi nelaimingi, nes negali realizuoti savo idėjų. Tai yra ganėtinai ydinga problema, kuri gali sukelti didžiulę žalą. Ne be priežasties daugelis žmonių nukelia šeimos kūrimo terminą į tolimesnį laikotarpį. Taip pat dažnai pasitaiko atvejų, kuomet tą terminą nukėlus ir paskui jį pasiekus – šeimos idėjos atsisakoma visai, nes nematoma tam jokios būtinybės.
Specialistai pabrėžia, kad kiekvienas žmogus turi pats surasti gyvenimo prasmę, bet jeigu tiesiog jos nerandama, tuomet galima rinkti tą standartinį variantą – šeimos kūrimą.
Netgi daugelis tėvų, kurie skiepijo šią idėją, šiuo metu jos išsižada visai pagrįstai – pragyvenus daugelį metų ir užauginus vaikus, kai kurie tėvai paduoda skyrybų prašymus ir pasuka skirtingais keliais. Jie tiesiog mato, kad tas tikslas tebuvo trumpalaikis, o nugyventi reikia dar daugelį metų. Per tuos likusius metus galima nuveikti labai daug, tuo labiau – galima kažką padaryti ir kitų žmonių labui.
Jeigu esate iš tų, kurie nenori šeimos, o tiesiog turi kažkokių tikslų karjeros siekime, tuomet apieš šeimą nereikėtų galvoti, tuo labiau – nereikėtų laikyti savęs normaliu. Psichologai teigia, kad šeimą kurti reikia iš noro, o ne dėl to, kad taip liepia kiti.