Vitaminai ir mineralai, kurie padeda sulieknėti

Vitaminai ir mineralai yra vienos pagrindinių priemonių, padedančių mūsų organizmui tinkamai funkcionuoti. Ir nors dauguma žmonių supranta, kad turėtų savo organizmui suteikti pakankamą jam būtinų vitaminų ir mineralų kiekį, tik nedaugelis yra linkęs visu tuo pasirūpinti. Statistika rodo, kad daugybės žmonių kasdienės mitybos racionas yra nepilnavertis ir nesubalansuotas. Tai tiesiogiai atsispindi ir su viršsvoriu bei nutukimu susiduriančių žmonių skaičiuje.

Todėl jei norima lengviau sureguliuoti savo svorį, būtina pasirūpinti sveika ir subalansuota mityba, pakankamu fiziniu aktyvumu bei poilsiu. Žinoma, kartais net ir subalansavus mitybą nepavyksta gauti pakankamo būtiniausių vitaminų ir mineralų kiekio, todėl tokiais atvejais gelbsti maisto papildai lieknėjimui. Tačiau visuomet didžiausias dėmesys privalo būti skiriamas kasdienei mitybai. Todėl pateikiame jums keletą vitaminų ir mineralų, kurie yra labai svarbūs metant svorį, sportuojant ir gerinant savo sveikatos būklę.

Skaidulos

Jau seniai moksliškai įrodyta, kad skaidulos gali pagelbėti lengviau atsikratant papildomo svorio. Vartojant tam tikro tipo skaidulas, tokias kaip gliukomananas, galima sumažinti jaučiamą apetitą, o tai reiškia, kad suvartojama ir mažiau kalorijų. Tačiau norint, kad skaidulos pagelbėtų metant svorį, reikėtų pasirinkti tinkamas skaidulas, kadangi ne visos turi įtakos svorio mažinimui.

Vitaminas D

Vitaminas D dar yra vadinamas ir saulės šviesos hormonu. Šis vitaminas padeda mūsų organizmo ląstelėms veiksmingai reaguoti su insulinu (hormonu, kuris yra būtinas medžiagų apykaitoje), stumiant gliukozę į ląsteles, kadangi ląstelių pagrindinis energijos šaltinis yra būtent gliukozė. Kuo geriau ląstelės reaguoja į insuliną, tuo daugiau kalorijų yra paverčiama energija. Be to, vitaminas D taip pat gali sąveikauti su leptinu – sotumo jausmą suteikiančiu hormonu, kuris mūsų smegenims nurodo, kada turėtume sustoti valgę.

Jei mūsų organizmui trūksta vitamino D, gali trūkti ir leptino, o tai gali nulemti didesnio maisto kiekio suvartojimą. Vitaminas D taip pat sąveikauja ir su kalciu, padedant organizmui geriau įsisavinti ši svarbų mineralą. Atliktų tyrimų duomenimis, vitamino D trūkumas gali būti siejamas su depresija, nerimu ir išsekimu.

Vitaminas B12

Vitaminas B12 reikšmingai prisideda prie energijos gamybos, veiksmingiau suvartojamą maistą paverčiant į energiją. Taigi, kuo daugiau energijos turime, tuo daugiau jėgų turime sportui ar kitai fizinei veiklai. Kadangi vitaminas B12 yra tirpstantis vandenyje, jis paprastai yra randamas gyvūninės kilmės baltymuose, tokiuose kaip žuvis, vištiena ar jautiena. Vitaminas B12 taip pat padeda gaminti raudonuosius kraujo kūnelius ir yra svarbi medžiaga, išsauganti optimalų geležies lygį.

Vitaminas C

Vitaminas C padeda ne tik apsisaugant nuo peršalimo ir gripo. Šis vitaminas taip pat padeda išlaikyti pakankamą energijos lygį, kuris yra būtinas greitesnei medžiagų apykaitai. Vitaminas C taip pat padeda paversti gliukozę į energiją. Be to, jis yra ir stiprus antioksidantas, kuris apsaugo nuo laisvųjų radikalų žalingo poveikio. Vitamino C reikia ir audinių formavimui bei jų atstatymui, kolageno gamybai, senėjimo paveiktų ląstelių atstatymui ir streso mažinimui.

Kalcis

Kalcis ir vitaminas D yra geriausi draugai. Kalcis yra laikomas riebalų ląstelėse. Kai kurie mokslininkai mano, kad kuo daugiau kalcio yra riebalų ląstelėse, tuo daugiau riebalų jos sudegins. Kalcis taip pat prisijungia prie riebalų virškinamajame trakte, apsaugant nuo kai kurių rūšių riebalų patekimo į kraujotaką.

Chromas

Chromas yra su insulinu veikiantis mineralas. Kai kurie teigia, kad chromas gali padėti sudeginti daugiau kalorijų, sumažinti apetitą ir padidinti raumenų masę, tačiau tokiems teiginiams pagrįsti reikia daugiau mokslinių tyrimų. Tačiau tie, kurie įžvelgia chromo privalumus, teigia, kad jis veikia kartu su insulinu kasoje, tokiu būdu padedant lengviau suvirškinti angliavandenius.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.