Viskas apie fejerverkus

Fejerverkai yra daugelio mėgstamas atributas, kurį nemaža dalis žmonių naudoja įvairių švenčių metu. Nauji metai, vestuvės ar net jubiliejai dažnai neapsieina be pirotechnikos. Visgi, ne visi juos perkantys asmenys išties išmano, kaip su tuo elgtis. Kiekvienais metais įvyksta įvairių sužeidimų, daugelis jų nutinka tik dėl to, nes žmonės nežino elementarių dalykų. Tad, jeigu mėgstate fejerverkus ir norite suprasti pagrindinius jų aspektus, skaitykite straipsnį toliau.

Vieni iš populiariausių pirotechnikos gaminių yra bengališkos ugnelės, petardos, raketos, romėniškos žvakės. Pastarosios dažniausiai yra įsmeigiamos į žemę, o po uždegimo šios sukuria vizualinius efektus, kuriuos neretai lydi ir įvairūs garsai. Bengališkos ugnelės skleidžia kibirkštis ir iš esmės yra mažiausio pavojingumo lygio, tačiau vis tiek reikėtų išlikti atsargiems – užgesus, jų temperatūra gali pakilti itin aukštai, tad yra galimybė nusideginti. Petardos dažniausiai sprogsta su garsu, tačiau be jokio vaizdo. Jų griežtai negalima mėtyti. O štai raketos yra paleidžiamos iš specialių vamzdžių, o pakilę į dangų sukuria vizualinius efektus, kuriuos lydi ir stiprus garsas. Visgi, daugelis žmonių nežino pagrindinių dalykų, kaip reikėtų elgtis su fejerverkais, todėl kasmet įvyksta įvairių nelaimingų atsitikimų ar net mirčių. Dažnai tai būna nudegimai, galvos traumos, klausos praradimas, akių sužeidimai, kitos gilios žaizdos. Tad kokios yra tos esminės taisyklės, kurias reikėtų žinoti?

  • Uždegdami fejerverkus nelaikykite jų rankose.
  • Laikykitės saugaus atstumo.
  • Bent dešimt minučių neikite prie ką tik baigusių degti fejerverkų. O jeigu šie išvis nesuveikė, tuomet net ir ilgiau.
  • Niekuomet nelaikykite fejerverkų kišenėse, nes yra galimybė, jog šie gali susprogti.
  • Visuomet susipažinkite su jų naudojimosi instrukcija.
  • Fejerverkus visada uždekite po vieną.
  • Petardas, raketas bei kitus trečios pavojingumo klasės fejerverkus naudokite tik atvirose, didelėse erdvėse, nes šie gali sukelti gaisrą.

Taigi, nepamirškite laikytis visų įmanomų taisyklių, jog pramogos su pirotechnika nesibaigtų didelėmis nelaimėmis ar net mirtimi. Visuomet pasidomėkite, kokio pavojingumo lygio fejerverkus perkate tam, jog žinotumėte, kur ir kaip juos galite naudoti. Taip pat, pasiskaitykite instrukcijas bei griežtai jų laikykitės.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.