Siekiant užtikrinti nekilnojamo objekto saugumą, neretai tenka imtis kompleksinių sprendimų, apimančių tiek išorines tiek ir vidines apsaugos sistemas. Universalaus sprendimo šioje srityje deja nėra, tad kiekvienas atvejis būna vertinamas atskirai ir parenkamas būtent jam tinkamiausias variantas. Kitaip tariant, priklausomai nuo to, kur yra montuojama apsaugos sistema: bute, name, kotedže ar biure, pagrindiniai skirtumai yra esminiuose principuose, kurių laikomasi planuojant ir įgyvendinant projektą, o taip pat ir naudojamuose įrenginiuose ir prietaisuose, užtikrinančiuose vidaus ir išorės stebėjimą ir kontrolę.
Butuose dažniausiai yra naudojamasi paprasčiausiais sprendimais. Čia įprastai nereikia labai didelio funkcionalumo, tad ir įranga parenkama atitinkamai. Pagrindą čia sudaro signalizaciją su davikliais ant langų ir durų, fiksuojančius bet kokį bandymą neteisėtai patekti į patalpas. Toks sprendimas gali leisti garsinį signalą, atkreipiantį aplinkinių dėmesį arba būti pajungiamu prie apsaugos kompanijų pultų, kad pastarieji galėtų reaguoti į suveikimą ir užkirsti kelią įsilaužimui į butą. Naujausi modeliai gali informuoti apie signalizacijos suveikimą ir pačius savininkus, atsiunčiant pranešimą į telefoną.
Kotedžai ir privatūs namai reikalauja rimtesnio požiūrio ir daug dažniau apima tiek vidines tiek ir išorines apsaugos sistemas. Namo patalpas apsaugo ta pati signalizacija, kuri įvertinus objekto plotą gali būti ir beviele, kas gerokai palengvina jos montavimą. Papildomai prie jos gali būti pajungiama ir perimetrą stebinti vaizdo stebėjimo sistema, fiksuojanti bet kokį judesį teritorijoje ir reikalui esant, siunčianti signalą į apsaugos pultą. Panašūs sprendimai yra įgyvendinami ir biuruose ir ofisuose. Tačiau esant reikalui vaizdo stebėjimas čia gali būti montuojamas ir patalpų viduje, o siekiant užtikrinti aukštesnį saugumą, gali būti įrengtos ir vidaus judėjimo kontrolės sprendimai.