Verslo dovanos: ką apie jas svarbu žinoti

Nesvarbu, ar tai būtų klientas, darbuotojas, bendradarbis, verslo partneris, ar investuotojas, verslo dovanos yra puikus būdas išreikšti padėką ir kartu sustiprinti tolimesnius santykius. Atliktų apklausų duomenimis, net 77 % verslo dovanų gavėjų teigė, kad gavę dovanas pasijuto įvertinti, o 67 % mano, kad dovana parodė, jog dovanotojas vertino jų draugystę. Taigi, nepamirškite, kad net jei dar tik pradedate verslą arba negalite sau leisti pakankamai daug, nedidelė verslo dovana ar net ranka rašyta atvirutė yra labai svarbus gestas norint pranešti žmonėms, kad vertinate jų indėlį į jūsų verslą.

Paverskite verslo dovanas ypatingomis

Kai tik įmanoma, verslo dovanas turėtumėte pasistengti pritaikyti kiekvienam asmeniui individualiai. Vienoje atliktoje apklausoje, 75 proc. dovanų gavėjų teigė, kad veiksnys, turintis daugiausiai įtakos jų nuomonei apie verslo dovaną, yra apgalvota idėja – „dovana su mintimi“. Daugiau nei 35 proc. patiko, kai dovana buvo parinkta specialiai jiems, o dar 35 proc. patiko, jei dovanoje buvo asmeninė žinutė arba ji buvo su monograma.

Taigi, būtų išmintinga dovanoti ką nors, kas atitinka gavėjo pomėgius ar interesus. Pavyzdžiui, dovanų kortelė į mėgstamą restoraną arba knyga apie žvejybą žvejui, arba kulinarinė knyga pradedančiajam virėjui parodo, kad atkreipiate į jį dėmesį ir jį vertinate. Akivaizdu, kad jei turite per daug darbuotojų ar klientų, to padaryti nebus įmanoma. Todėl tokiu atveju skirkite laiko ir pasirinkite verslo dovanas, kurios visiems bus naudingos. Tačiau nepamirškite, kad jei kažkas patinka jums, dar nereiškia, jog patiks visiems.

Dovanų krepšeliai su maistu, saldainiais ar gėrimais yra labai populiarios šventinės dovanos, tačiau įsitikinkite, kad siunčiate tai, kas visiems patiks. Taigi, jei verslo dovanas norite skirti grupei žmonių, siųskite dovanų krepšelį su įvairiais daiktais, kuriais galės mėgautis visi. Jei siųsite valgomas dovanas, kartu su kitais daiktais įtraukite ir tai, kas neturėtų glitimo, nealkoholinių gėrimų ir produktus be cukraus.

Tokie daiktai kaip odiniai dėkliukai ar užrašų knygelės su monogramomis taip pat gali būti puikus pasirinkimas, kadangi tokiu atveju dovanos gavėjas visuomet jus prisimins, vos tik jam prireiks pasinaudoti tokiu daiktu.

Kita vertus, greičiausiai visi puikiai suprantame, jog niekada negalite įtikti visiems. Tačiau įdėtos pastangos bus daug labiau įvertintos nei dovanojamas pigus reklaminis gaminys su jūsų įmonės logotipu.

Svarbu kokybė ir vertybės

Rinkdami verslo dovanas nesikuklinkite. Įsitikinkite, kad dovanos, kurias dovanosite, yra pačios kokybiškiausios. Atliktos apklausos parodė, kad vienas iš dažniausių respondentų paminėjimų, kai jų buvo paklausta apie blogiausią kada nors gautą verslo dovaną, buvo „pigūs daiktai su įmonės logotipais“. Be to, jei rinksitės žinomų prekės ženklų arba išskirtinai Lietuvoje pagamintas verslo dovanas, tai taip pat gali būti įvertinta labai palankiai. Taipogi, sparčiai populiarėja ir tvarios dovanos.

Nepamirškite padėkos raštelių

Kai kalbama apie verslo dovanų pasirinkimui skirtus patarimus, kartu vertėtų paminėti ir dar vieną, tačiau pastarasis yra skirtas tiems, kurie verslo dovanas gaus, o ne jas dovanos. Ir tiesą sakant, tai yra bene svarbiausia iš visų verslo dovanų teikimo ir gavimo etiketo taisyklių. Jei gavote dovaną, kuo greičiau padėkokite už ją!

Skirkite laiko išsiųsti ranka rašytą atviruką, o ne žinutę ar e. laišką. Galite užsisakyti pagal užsakymą profesionaliai atspausdintas padėkos korteles, kurias galėsite paruošti ir išsiųsti, kai tik gausite verslo dovanas. O jei to padaryti neturėsite galimybės, padėkokite žodžiu.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.