Vejos pjovimas – privalomas procesas, būtinas ne tik norint suteikti vejai estetinę išvaizdą, bet ir vegetatyviniam žolės vystymuisi. Reguliarus pjovimas padeda augalams geriau augti. Išauga šakniastiebis, kuris suformuoja tankų velėnos sluoksnį. Veja reikia rūpintis nuolat. Norint tai padaryti, jums reikalinga bus vejapjovė, jei dar neturite, jums padės sodo technikos nuoma.
Vejos pjovimas yra svarbus žolės dangos formavimo etapas, užtikrinantis reikiamą tankumą, aktyvų augalų augimą ir vystymąsi. Pirmą kartą žolę pjauti reikia, kai žolės stiebelių aukštis siekia 8-10 cm. Negalima leisti jiems peraugti. Sunku vienareikšmiškai atsakyti į klausimą, kaip teisingai pjauti veją. Kiekviena veja turi savo reikalavimus. Jie priklauso nuo vejos tipo, dirvožemio, oro sąlygų ir kitų veiksnių.
Kada ir kiek kartų pjauti ?
Vejos žolė pjaunama reguliariai, stengiantis nepraleisti akimirkos, kai ji užauga iki 10 cm. Geriau rinktis sausą orą, tačiau žolės nedžiovinti, priešingai, ji turi būti šiek tiek drėgna. Kai žemė išdžiūsta, vejapjovė labai greitai užsikimš, o velėna bus išrauta.
Specialistai pataria šienauti ryte arba vakare. Auštant arba prieš saulėlydį žolės stiebai labiau išsitiesia link saulės, stovi tolygiai, matosi visi dangos nelygumai.
Jei oras saulėtas ir šiltas, veją reikia pjauti kartą per savaitę, tada ji intensyviai auga, išlaiko tankumą ir gaivumą. Esant blogam orui ir užsitęsus krituliams, pjovimas atidedamas, kol žolė gerai išdžius.
Nupjauta žolė, jei ji nerenkama pjovimo metu, turi būti surenkama po pjovimo nedelsiant, nerekomenduojama jos palikti ant vejos. Po nupjautos ir sukrautos žolės sluoksniu greitai susidaro pelėsis, vėliau sukeliantis įvairių rūšių grybelines ir bakterines ligas.
Kad pavasarį galėtumėte džiaugtis lygia ir išpuoselėta veja, pasirūpinkite žole ir rudenį. Nuvalykite jį nuo nukritusių lapų, lapų pūstuvu ar grėbliu.