Vasarinių padangų pasirinkimas – 7 kriterijai

Pagal ką rinktis?

Vasarinės padangos yra tinkamos naudoti , kai vidutinė paros oro temperatūra ne žemesnė kaip +7°C. Naujam sezonui geriau pasiruošti iš anksto ir pasirinkti patikimą vasarinės padangos komplektą. Į kokias vasarinės padangos savybes reikėtų atsižvelgti? Kaip randamos tikrai kokybiškos vasarinės padangos, kurios puikiai veiktų šiltu oru? Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip išsirenkamos tinkamos vasarinės padangos.

Gamintojo reputacija

Prestižas ir prekės ženklo žinomumas ne visada yra pagrindinė gairė kai perkamos naujos vasarinės padangos , tačiau jos svarba neabejotina. Pagamintos vasarinės padangos vertė labai priklauso nuo prekės ženklo sėkmės pasaulinėje rinkoje. Tačiau šiandien net ir mažai žinomos įmonės gali pasiūlyti visai neblogos kokybės biudžetinės klasės padangas. Pavyzdžiui, pastaraisiais metais, priešingai stereotipams, Azijos įmonėms sekėsi gerai. Naudodami modernią įrangą ir Europos kolegų patirtį, jie gamina palyginti nebrangią gumą. Todėl vasarinės padangos pasirinkimas priklauso nuo Jums aptinkančio gamintojo.

Kita vertus, žinomų padangų gigantų ratų kaina daugeliu atvejų pasiteisina. Juk tokie iškilūs lyderiai kaip „ Michelin “ ar „ Nokian “ kuria išskirtinai aukščiausios klasės gaminius, pasitelkdami naujoviškas technologijas. Taigi skaitykite atsiliepimus, klausykite ekspertų ir kitų vairuotojų nuomonių – tai padės daugiau sužinoti apie konkretaus gamintojo privalumus ir trūkumus. Taip Jūsų vasarinės padangos suteiks Jums daugiau pasitikėjimo.

Gumos mišinio sudėtis

 Geros vasarinės padangos turėtų turėti specialų mišinį, kuris būtų atsparus aukštai oro temperatūrai. Neatsitiktinai šiltajam ir šaltajam periodams skirtos vasarinės padangos ir žieminės padangos iš esmės skiriasi savo struktūra. Pagrindinis vasarinės padangos patikimumo rodiklis – optimalus elastingumas ir standumas. Dėl panašių gumos mišinio savybių ratai išlaiko puikų manevringumą karštu oru ant sauso ir švaraus asfalto. Žieminės padangos, veikiamos karščio, taps per minkštos ir elastingos, praras sukibimą ir greitai susidėvės, o vasarinės padangos išlaikys stabilumą.

Žymėjimas

Kai renkamos vasarinės padangos, būtinai išsamiai išstudijuokite jų techninius parametrus. Paprastai visi svarbūs žymėjimai yra ant padangų šoninio paviršiaus . Ratų dydis turi visiškai atitikti jūsų automobilio modelį. Gamintojai nurodo tūpimo skersmenį, gumos plotį ir aukštį, apkrovos indeksą, leistinus greičio apribojimus ir kitas charakteristikas. Vasarinės padangos tūri būti pasirinktos tinkamai dėl Jūsų saugumo.

Dizainas

Kai renkamos vasarinės padangos būtinai atkreipkite dėmesį į protektoriaus raštą. Jis turėtų būti kiek įmanoma funkcionalesnis ir apgalvotas. Šiuo atveju vasarinės padangos svarbų vaidmenį vaidina jūsų vairavimo stilius, važiuojamosios dalies specifika ir oro sąlygos. Ramioms kelionėms lygiais miesto keliais puikiai tiks klasikinis protektoriaus raštas su įvairių formų lamelėmis. Manevravimo dideliu greičiu gerbėjai pirmenybę teiks sportiškam padangų dizainui. Vasarinės padangos gali būti įvairios.

Važiavimas bekele neįsivaizduojamas be vasarinės padangos su masyviomis ir grūdintomis dalimis, pagerinančiomis plūduriavimą ir apsaugančiomis nuo pažeidimų. Lietingu oru padės vasarinės padangos su kryptiniu arba asimetriniu protektoriaus raštu su giliais grioveliais. Jie nukreipia vandenį nuo kontaktinio ploto, užkertant kelią vandens planavimui. Vienaip ar kitaip, ratų konstrukcija daro didelę įtaką automobilio vairavimo saugumui, pasirengimui blogam orui, sukibimui ir stabdymo efektyvumui.

Akustinis komfortas

 Šis kriterijus leis mėgautis kelione ramioje ir malonioje aplinkoje. Pašalinį garsą vairuojant automobiliu gali sukelti prasta vasarinės padangos kokybė ir prastas vasarinės padangos protektoriaus dizainas. Tačiau tinkamas lamelių išdėstymas, priešingai, sumažina triukšmo lygį, nes sugeria nepageidaujamą vibraciją. Tinkamas vasarinės padangos pasirinkimas padės išvengti triukšmo.

Stiprumas

 Vasarą jums prireiks didelio našumo padangų, kurios užtikrins patogų važiavimą net probleminiais, akmenimis, smėliu ar duobėmis padengtais keliais. Gumos atsparumas išoriniams veiksniams garantuoja atsparumą dilimui ir ilgą ratų tarnavimo laiką įvairiomis kelio ir klimato sąlygomis. Vasarinės padangos tinkamas pasirinkimas padės saugiau jaustis kelyje.

Ekologiškumas

 Šiandien tarp vasarinių modelių itin populiarios ekologiškos padangos, pagamintos iš unikalaus medžiagų derinio. Pažangi energiją taupanti guma pasižymi sumažintu pasipriešinimu riedėjimui, o tai leidžia efektyviai sunaudoti degalus ir sumažinti aplinką teršiančių kenksmingų emisijų kiekį. Ekologinės vasarinės padangos pirkimas gali būti ir ekologijos skatinimas.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.