„Vapinti“ yra saugu naudojant reguliuojamus „Vapingo“ produktus, sako ekspertai

SVEIKATOS pareigūnai atmetė teiginius, kad garinimas yra atsakingas už kvėpavimo takų ligų protrūkį JAV, ir patikino visuomenę, kad reglamentuojamus produktus ir toliau saugu naudoti.

Ekspertai ėmėsi malšinti visuomenės susirūpinimą po to, kai žiniasklaidos priemonės pranešė, kad 33 Amerikos valstijose buvo šešios mirties ir 450 sunkios kvėpavimo takų ligos, manoma, susijusios su garinimu, atvejai.

Buvo pranešta, kad pacientai dažniausiai yra jauni žmonės, turintys tokių simptomų kaip dusulys, kosulys, karščiavimas, nuovargis ir vėmimas.

Daugelis hospitalizuotų prisipažino išgarinę įvairias medžiagas, įskaitant marihuanos pagrindu pagamintus produktus ir „pasidaryk pats“ alų, o ne reglamentuojamus produktus.

JAV tyrėjai dar nenustatė tikslios priežasties, tačiau mėginiai, paimti iš sergančiųjų šia liga, parodė didelį vitamino E acetato, naudojamo kaip tirštiklis juodojoje rinkoje, kiekį, kuris dažniausiai naudojamas kanapių produktams ištuštinti.

Atsižvelgdama į naujienas, JAV vyriausybės Maisto ir gėrimų administracija (FDA) dabar patarė visuomenei nustoti garuoti THC – marihuanos junginį, kuris gamina „aukštą“.

Nors kai kurios JAV valstijos, įteisinusios pramoginę marihuaną, skirtą tik suaugusiesiems ir vaistams, prižiūri produktus, centrinės vyriausybės FDA jos nereglamentuoja, o tai reiškia, kad juodoji rinka tapo užtvindyta.

FDA, Ligų ir kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) bei JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamentas (HHS) taip pat patarė visuomenei, kad iš gatvės nupirkti produktai iš kanapių yra neišbandyti, nereguliuojami ir gali būti užteršti.

Pareigūnai taip pat įspėjo tuos, kurie turi nelegalių vape kasečių, jas nedelsiant išmesti.

Tiek JAV, tiek Jungtinės Karalystės sveikatos ekspertai taip pat ėmėsi veiksmų, kad įtikintų nuolatinius „vape“ vartotojus nesijaudinti dėl reguliuojamų garinimo produktų naudojimo, ir pakartojo, kad susirūpinimą kelia nelegalios medžiagos ir praktika.

Buvęs FDA vadovas dr. Scottas Gottliebas šios savaitės pradžioje sakė, kad JAV vyriausybė įdėjo daug darbo, siekdama užtikrinti, kad „vape“ vartotojai, perkantys reguliuojamus produktus, būtų saugūs.

Jis rašė socialiniame tinkle „Twitter“: „Nuo 2017 m. Rugpjūčio mėn. FDA aktyviai reguliuoja teisines vapes. FDA atliko tūkstančius gamintojų ir vape parduotuvių patikrinimų, paskelbė gamybos gaires, siekė pašalinti produktus ir tt Šios tragedijos rodo neteisėtus garus ir THC“.

Jis pridūrė, kad sveikatos apsaugos pareigūnai gali „nukreipti į importą ir vesti blizgesį tarptautinėse pašto įstaigose, norėdami užfiksuoti, uždaryti daugiau nelegalių ir padirbtų garintuvų ir gauti kai kurių pavojingų produktų.

„Jau yra paskelbti FDA žinomų pavojingų ingredientų sąrašai, kurių reikia ieškoti“.

Vapers Jungtinėje Karalystėje taip pat patikino vyriausybinė įstaiga „Public Health England“, kuri anksčiau pranešė, kad garavimas yra 95 kenksmingesnis nei rūkymas, – kad garuoti yra saugu, jei tik iš patikimo šaltinio.

Martin Dockrell, PHE tabako kontrolės vadovas, patarė visiems besaikiams naudoti griežtai reguliuojamas elektronines cigaretes ir „vape“ produktus, sakydamas: „Viso tyrimo dar nėra, tačiau girdėjome pranešimų, kad dauguma šių atvejų buvo susiję su nelegalus garinimo skystis, pirktas gatvėse arba naminis, kai kuriuose yra kanapių produktų, tokių kaip THC, arba sintetinių kanabinoidų, tokių kaip „Spice“.

Jis pridūrė: „Mūsų patarimas išlieka, kad elektroninės cigaretės yra tik dalis rizikos rūkyti, o jas naudojant yra daug didesnė tikimybė, kad sėkmingai mesti rūkyti, nei pasikliauti vien valia.

„Tačiau svarbu naudoti JK reguliuojamus elektroninius skysčius ir niekada nerizikuoti išgaruoti namuose pagamintus ar neteisėtus elektroninius skysčius ar pridėti medžiagų, kurios gali būti kenksmingos“.

Profesorė Linda Bauld, Edinburgo universiteto visuomenės sveikatos ekspertė, taip pat buvo cituojama Didžiosios Britanijos laikraštyje „The Guardian“: „Atrodo labai mažai tikėtina, kad plačiai prieinami nikotino turintys garinimo produktai, ypač tokio tipo, kurie yra reglamentuojami Europoje, sukelia tokius atvejus.

„Visi iki šiol pateikti įrodymai rodo, kad priežastis yra neteisėti marihuanos garinimo produktai (THC aliejai). Visų pirma kaltininkas gali būti junginys, vadinamas tokoferolio acetatu.

Tyrimą atliekantys JAV vyriausybės ligų ir kontrolės bei prevencijos centrai (CDC) kartu su Amerikos medicinos asociacija (AMA), raginančiomis vartotojus visiškai vengti garinimo, taip pat sulaukė kritikos.

Gregory Conley, Amerikos „Vaping Association“ prezidentas, kritikavo AMA už tai, kad „baiminasi dėl nikotino garinimo produktų“ ir nepaminėjo „tikrosios neteisėtų THC produktų garinimo rizikos“.

Kritikai taip pat susirūpinę, kad CDC patarimai yra rūkantiems daugiau nurodymų rūkyti tabaką, o ne padėti išvengti tolesnio hospitalizavimo tiems, kurie išgarina juodosios rinkos THC produktus.

Visuomenės sveikatos ekspertas dr. Michaelas Siegelis, pagrindinis gydytojas ir tyrėjas Bostono universiteto Pu mokykloje

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.