Visi puikiai žinome, kad vanduo gyvybiškai svarbus mūsų organizmui ir palaiko visas svarbiausias mūsų kūno funkcijas. Visgi, taip pat gerai žinome, kad bet kokio vandens gerti negalime. Nors dabar dauguma miestų gali didžiuotis puikiu vandentiekiu ir vandens filtravimu, toks geriamas vanduo pasiekia ne kiekvieno namus. Būtent todėl svarbu žinoti, kokie yra vandens filtrai ir kaip jie apskritai veikia.
Dažniausiai vandens filtrai reikalingi dėl dviejų priežasčių: jeigu vandenyje yra per didelis geležies kiekis, naudojant filtrus galima pagerinti jo skonį ir kvapą bei taip pat suminkštinti kietą vandenį. Taigi prieš renkantis vandens filtrą, pirmiausia reikia žinoti, kokias vandens savybes bus norima pakeisti ir kam vanduo bus naudojamas. Įprastai vandens filtrai skirstomi į kelias grupes: pagal vartojimo paskirtį – filtrai geriamam vandeniui bei filtrai buitinei technikai ar sanitarinėms reikmėms ir pagal veikimo pobūdį – į kasetinius bei automatinius.
Geriamojo vandens savybėms pagerinti dažniausiai naudojami labai paprasti ąsočio tipo filtrai, kurie turi keičiamą filtruojančią kasetę, dažniausiai turinčią aktyvuotos anglies ir jonų kaitą skatinančių dervų. Toks filtras valo vandenį nuo mechaninių priemaišų, chloro ir pesticidų pėdsakų, pašalina kvapus ir spalvas. Kitas šiomis dienomis ypač populiarus variantas – tiesiai ant čiaupo uždedamas filtras, kuris gali išfiltruoti apie 1000 litrų vandens ir vėliau turi būti pakeičiamas.
Jeigu vanduo skirtas buitinei technikai ir sanitarinėms reikmėms, populiariausi yra kasetiniai karšto ir šalto vandens filtrai, kurie iš vandens pašalina mechanines priemaišas. Tokios kasetės užsiteršusiomis laikomos ir keičiamos maždaug kas 1-6 mėnesius. Kadangi buitinėms reikmėms reikalingi žymiai didesni vandens kiekiai, jo gerinimui dažniausiai naudojami automatiniai filtrai, kurie yra daug efektyvesni, brangesni ir didesni.
Vandens filtrų yra pačių įvairiausių, visgi kaip žinoti ar jis tikrai reikalingas? Kadangi patys nesame ekspertai, nežinome, kada užtektų pakeisti keletą vamzdžių, o kada reikalingas vandens filtras. Būtent todėl visada rekomenduojama atlikti vandens tyrimą. Žinoma, jis, kaip ir kitos paslaugos, yra mokamas, tačiau tokiu atveju būsite 100 procentų užtikrinti, kad priimsite teisingą sprendimą ir tiksliai žinosite, koks filtras gali būti reikalingas Jūsų namams.