Vairavimo kursai ir instruktoriai: ką vadiname geru mokytoju?

vairavimo kursaiNors vairavimo kursai orientuoti į profesionalumą ir mokinių poreikių realizaciją, praktika rodo, kad nemaža dalis būsimųjų vairuotojų skundžiasi instruktorių bendravimo kultūra. Negalima paneigti instruktoriaus svarbos mokantis vairuoti – geras ir kompetentingas specialistas ne tik paaiškina transporto priemonės valdymo niuansus, bet ir suteikia drąsos vairuoti, padeda atsikratyti baimių ir išmoko objektyviai spręsti pavojingas situacijas kelyje. Tuo tarpu prastas instruktorius apsunkina mokymosi procesą ir menkina savivertę.

Itin dažnai manoma, kad griežtumas ir reiklumas yra blogo instruktoriaus bruožas, tačiau praktika teigia kitaip – geras instruktorius, siekiantis perduoti savo žinias ir patirtį, privalo būti griežtas ir reiklus. Priešingai, mokymosi procesas taps kur kas ilgesnis, o būsimasis vairuotojas neišmoks priimti adekvačių sprendimų. Vis dėlto, griežtumas negali peržengti objektyvios kritikos ribų. Jei vairavimo instruktoriaus komentarai paliečia asmenines būsimojo vairuotojo savybes arba žemina jo savivertę, toks elgesys traktuojamas kaip neleistinas ir nepriimtinas. Natūraliai kyla klausimas – ką vadiname geru instruktoriumi? Ir kaip minėtąjį specialistą atskirti nuo prasto mokytojo?

Profesionalūs vairavimo kursai neatsiejami nuo pedagoginio profesionalumo, t. y. geras instruktorius visų pirma turi būti geras pedagogas. Didžiausių sunkumų kelia instruktoriai, kurie nesugeba išlikti objektyvūs ir kritiką reiškia piktai, nervingai, neretai – šaukdami ir bardami būsimąjį vairuotoją. Toks elgesys nepadės pasiekti gerų rezultatų, priešingai – baramas mokinys negali susikoncentruoti ir priimti racionalių sprendimų. Dar viena bėda – nekompetentingas mokymas. Neretai instruktoriai užuot teikę patarimus ar mokydami, kaip spręsti vieną ar kitą situaciją, nieko nedaro, t. y. mokiniui paliekama visiška laisvė spręsti pačiam. Minėtoji taktika yra puikus pasirinkimas paskutiniosioms pamokoms ir vairavimo egzamino pasiruošimui, tačiau pradedant pamokas toks elgesys ne tik sukelia papildomo streso, bet ir apsunkina mokymosi procesą – būsimasis vairuotojas nežino, kas yra gerai, kas blogai, kokios taisyklės galioja kelyje ir kaip spręsti sudėtingas eismo situacijas.

Siekiant palengvinti mokymosi procesą ir išvengti nesklandumų, daugelis vairavimo mokyklų suteikia teisę rinktis, t. y. būsimasis vairuotojas gali nuspręsti, su kuriuo instruktoriumi nori mokytis vairuoti arba instruktorių pakeisti jau pradėjus pamokas. Tiesa, toks žingsnis taip pat apsunkina mokymosi procesą – vairavimo kursai praranda tęstinumą, todėl tenka kartoti jau aptartus dalykus. Kad išvengtumėte galimų sunkumų ateityje, rinkitės tik patikimą vairavimo mokyklą, apie kurią jau esate girdėję gerų atsiliepimų. Paklauskite draugų ir artimųjų nuomonės – galbūt jų patirtis padės priimti racionaliausią sprendimą. Vertindami internetinius komentarus, būkite atsargūs – daugelis jų gali būti melagingi, t. y. rašomi ir publikuojami dėl nuolat aršėjančių konkurencijos sąlygų.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.