Turint automobilį reikia ne tik kuro

civilinės atsakomybės draudimas„Sutaupiau 2000 eurų, pirksiu automobilį. Einu, pasižvalgysiu į skelbimus. O, koks geras variantas! Hm, kaina 1800. Dar ir kurui pinigų liks!“ Kodėl šitaip galvoti nereikėtų? Todėl, kad automobilis „gyvas“ ne tik kuru. Civilinės atsakomybės draudimas ir dar keli svarbūs dalykai pareikalauja papildomų eurų.

Kiekvienas automobilis – atskira situacija. Net tokio pat modelio mašina pareikalauja nevienodų investicijų. Pavyzdžiai:

  1. Pirkėjas A įsigyja automobilį už 3100 eurų. Diržų keitimas ir dar viena kita procedūra. Suma išauga iki 3750.
  2. Pirkėjas B įsigyja automobilį už 2800 eurų. Mašina kaprizinga. Po pusmečio suma jau išaugusi iki 3900.
  3. Pirkėjas C įsigyja automobilį už 3500 eurų. Dar 250 – ir viskas kuo puikiausiai.
  4. Pirkėjas D įsigyja nekokios būklės automobilį už 1800 eurų. Po visų tvarkymo darbų suma – 3050.
  5. Pirkėjas E įsigyja automobilį už 3550 eurų. Plius 150 – ir viskas kaip turi būti.

Iš šių pavyzdžių imama suprasti, kad pigesnė mašina neretai pareikalauja didesnių lėšų. Diržų, tepalų, filtrų keitimas – ne viskas. Kainuoja ir registracijos procesas. Žinoma, būtinas dalykas yra ir civilinės atsakomybės draudimas. O jo kainos priklauso nuo įvairiausių veiksnių. Palankiausias būdas gauti priimtiniausią kainą – skirtingi pasiūlymai vienoje interneto svetainėje. Kitaip tariant, draudimo kainos skaičiuoklė, kur suvedus tam tikrus duomenis sistema pateikia kelių draudimo bendrovių pasiūlymus.

Apskritai draudimas internetu jau tapęs įprasta paslauga. Juk aktualu taupyti laiką, o įsigyti draudimą internetu – tai sumokėti kuo optimalesnę sumą. Be to, kaip jau minėta, galima rinktis iš kelių pasiūlymų.

Neabejotina tiesa, kad penki žmonės, užsukę į draudimo bendrovę, išgirs skirtingą kainą. Tai priklauso ir nuo automobilio duomenų, ir nuo vairuotojo amžiaus bei vairavimo „reputacijos“. Jei turite du automobilius, kurių variklio galia skiriasi dvigubai, galingesnis veikiausiai privers pakloti didesnę sumą.

Taigi, turint automobilį svarbus ne tik kuras. Įsigijus naudotą transporto priemonę sunku prognozuoti visas išlaidas, tačiau daugmaž apskaičiuoti draudimo kainą įmanoma, ypač naudojantis moderniomis interneto funkcijomis.

 

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.