Skolos išieškojimas – ne viskas taip paprasta

Pakankamai dažnai žmonės skolindami pinigus net nesusimąsto, kas bus, jeigu skolininkas negalės arba nenorės jų grąžinti. Ir tuomet nutikus blogiausiam scenarijui tenka spręsti daugybę niuansų, kurie padėtų susigrąžinti tai, kas priklauso. Ir nors praktiškai visais atvejais bandoma susitarti taikiai, tačiau gana retai tokie susitarimai duoda realių rezultatų. Kadangi vengiantis vykdyti savo įsipareigojimus skolininkas retai kada į tai pažvelgti rimčiau. Todėl praktiškai visais atvejais laukia teisinis kelias, kuris vienintelis gali padėti išspręsti tokią situaciją.

Bet net ir tokiu atveju nereikia tikėtis, jog tai bus greitas bei sklandus procesas. Ypač jeigu skolininkas stengsis bet kokia kaina išvengti savo įsipareigojimų arba bent jau juos atitolinti. Tokiais atvejais prasideda vilkinimas. O tai reiškia ne tik daugybę laiko, tačiau ir pakankamai nemažai išlaidų. Kadangi tiek teisinės paslaugos, tiek ir kitos procedūros kainuoja. Tačiau kartais būtent tokia ir yra vienintelė išeitis norint atgauti savo paskolintus pinigus.

Kaip viskas vyksta?

Procesas, kuomet vykdomas skolos išieškojimas gali rutuliotis pakankamai įvairiai priklausomai nuo aplinkybių. Kai kuriais atvejais užtenka oficialaus kreipimosi į skolininką su perspėjimu apie galimas sankcijas. O kartais prireikia ir antstolių įsikišimo, kurie gali areštuoti skolininko sąskaitas bei turtą. Tačiau iki to dar tenka nueiti pakankamai nemažą kelią.

Jei yra pasirenkama keliauti teismo keliu, tuomet pirmiausiai reikia parengti tam reikalingus dokumentus ir juos perduoti nagrinėjimui. Ir šioje vietoje geriausia būtų pasitelkti profesionalius teisininkus, kadangi jie geriausiai žino visus niuansus bei gali tinkamai sutvarkyti visus formalumus.

Tuo labiau, kad nuo to vėliau gali priklausyti ir teismo sprendimas. Kuris yra labai svarbus abiem pusėm. Žinoma, jeigu jis nėra galutinis tuomet visas procesas dar tęsis toliau. Be to, neturint pakankamai įrodymų gali būti priimtas ir nepalankus sprendimas, kuris reikštų, jog skolos reikalaujama nepagrįstai. Todėl dar prieš skolinant reikėtų tai apgalvoti ir pasirūpinti, jog viskas būtų oficialu bei patvirtinta raštiškai. Tai gali žymiai palengvinti visus procesus ir padėti lengviau atgauti paskolintus pinigus.

Vykdomasis dokumentas

Vėliau, kai jau yra teismo priimtas sprendimas ir jis įsigalioja, gaunamas vykdomasis dokumentas. Su juo jau galima kreiptis į antstolius ir perduoti tolimesnį darbą jiems. Ir jau jie savo ruožtu priima sprendimą ir pasirūpina, jog gautumėte, kas jums priklauso.

Tačiau tokio scenarijaus skolos išieškojimas yra pakankamai sudėtingas. Kadangi dažnai skolininkai, kurie turi tarto arba santaupų sąskaitoje, vengia papildomų išlaidų ir sutinka grąžinti skolą be šių oficialių procesų. Kadangi jie reiškia tik dar didesnes išlaidas bei kitus nepatogumus ir problemas. Tačiau sudėtingiausia būna tuomet, kai skolininkas neturi realaus turto, kurį būtų galima panaudoti susigrąžinant priklausančius pinigus.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.