Skirtingi spuogai – skirtingas ir gydymas

spuogų rūšysSpuogai – viena nemaloniausių jaunystės (ir ne tik) problemų. Atrodo, jie atsiranda pačiu netinkamiausiu laiku, o greitai išnaikinti – tiesiog neįmanoma! Jaunystės spuogai dažnai išnyksta savaime, jiems nereikia specialaus gydymo, tačiau kartais šie spuogai užsilieka ir tampa nemalonia gyvenime dalimi. Spuogai daugeliu atveju yra išgydomi, tačiau prieš tai darant pačiam, būtina pasikonsultuoti su specialistais. Tik dermatologai gali nustatyti kokio tipo yra žmogaus spuogai, taipogi tik jie gali patarti kokio gydymo imtis.

Spuogus išnaikinti yra įmanoma, visgi, itin daug kas priklauso ir nuo spuogų rūšies. Skirtingos rūšys pasižymi kitokiomis savybėmis bei atsaku į tam tikrą gydymą. Būtent todėl visiems, susiduriantiems su šia problema, reiktų žinoti, kokios spuogų rūšys egzistuoja ir kaip juos sutramdyti.

Spuogų rūšys

Spuogai gali būti tam tikros ligos simptomas. Pavyzdžiui, rožiniai spuogai yra laikomi atskira liga, pasižyminčia kraujagyslių išsiplėtimu bei odos išsausėjimu; akių srityje esantys spuogai gali reikšti infekciją erkutėmis ir t.t. Visgi, dažniausiai pasitaikanti spuogų rūšis yra aknė, nulemta hormoninių bei genetinių priežasčių. Dažnai lengvo aknės tipo spuogus rūšiuoti galima tiesiog pagal spalvą: juodieji bei baltieji inkštirai gali būti randami bemaž kiekvieno žmogaus veide. Inkštirus gydyti yra palyginus nesudėtinga – specialūs šveitikliai bei veido valymas dažnai yra veiksmingi.

Sudėtingesnis gydymas laukia turinčių spuogų, primenančių pūsleles, pritvinkusias pūlių. Jie atsiranda pratrūkus porų sienelei. Joms gydyti naudojami vietinio veikimo medikamentiniai tepalai bei kosmetologinės veido valymo priemonės. Visgi, sunkiausiai į gydymą reaguoja mazgeliai bei cistos. Šias spuogų rūšis sukelia užsikimšusios poros, esančios giliai odoje. Pastarieji spuogai yra skausmingi, jiems atsiradus rekomenduojama apsilankyti pas dermatologą ir surasti tinkamą gydymą. Cistos yra nereta randų priežastis, tad itin svarbu jas tinkamai išgydyti. Būtent todėl profesionalus įvairių spuogų rūšių gydymas yra itin rekomenduotinas – juk niekas nesvajoja apie randus, likusius po neveiksmingo ar netinkamo elgesio su spuogais! Būtina rūpintis savimi ir savo oda, nes tokią turime tik vieną.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.