Saulės elektrinės tampa vis populiaresnės

saules elektrine

 

2020 metais virš 6700 gyventojų gavo paramą saulės elektrinių įsirengimui. Kompensacijoms skirta 15,54 mln. eurų. Manoma, kad 2021 metais dar daugiau žmonių norės tapti elektros energijos gamintojais.

Didelis susidomėjimas jėgainėmis Lietuvoje jaučiamas ne tik dėl galimų kompensacijų, bet ir dėl greito atsiperkamumo. Saulės elektrinės namams su parama atsiperka per 5-7 metus. Elektros energija nuolat brangsta, o namo, kuris apšildomas elektra, naudojant saulės energiją, išlaikymo kaštai tampa labai maži. Žmonės supranta, kad investavus į saulės energetiką, po kelių metų tikrai ženkliai sumažės būsto išlaidas.

A++ kategorijos namai su saulės elektrinėmis

Nuo 2021 metų įsigalios nuostatai, kad statomi pastatai turi atitikti A++ kategorijos reikalavimus. Saulės elektrinės taps neatsiejama šių namų dalimi. Jos padės sumažinti namo energijos kaštus iki minimumo.

A++ kategorijai priklauso pastatai ir namai, kurie beveik nenaudoja energijos, ir didžiąją jos dalį pasigamina patys. Tokie būstai naudoja energiją, pagamintą iš saulės, buitinių prietaisų skleidžiamą energiją, dirvožemio šilumą ir net žmonių šilumą. A++ pastato skirtumas nuo kitų tas, kad didžioji dalis jo sunaudojamos energijos turi būti iš atsinaujinančių šaltinių – saulės ar vėjo jėgainių.

Smarkiai populiarėjantis Lietuvoje atsinaujinantis energijos šaltinis – saulė. Vėjo jėgainės nėra tokios populiarios dėl metamo šešėlio. Vis dar vyksta diskusijos, ar vėjo jėgainių skleidžiamas žemų dažnių garsas nėra žalingas žmogaus sveikatai. Tuo tarpu saulės elektrinės neturi jokio žalingo poveikio, jos dažniausiai montuojamos ant stogo, todėl visai neužima papildomos vietos. Taigi, tokios jėgainės gamina elektrą, kuri gali būti naudojama gyventojų reikmėms iš karto ar saugoma elektros tinkluose, ir panaudojama naktį, šaltuoju metų laiku.

Saulės elektrinės namams sumažintų elektros išlaidas 3 kartus

Jos gali būti įrengiamos ne tik ant statomo, bet ir ant pastatyto namo stogo ar ant žemės sklypo. Norintys turėti saulės elektrinę namams artimiausiu metu, jau turėtų pradėti ruoštis, nes ankstinami kvietimai teikti prašymus dėl APVA paramos. 2021 metams, paraiškas individualių namų savininkai galės teikti nuo 2020 metų spalio mėnesio. Iki to laiko, galite konsultuotis su „Saulės grąža“ specialistais ir gauti visą reikalingą informaciją dėl saulės elektrinių įsirengimo.

 

 

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.