Remontas bute: ką daryti, jeigu reikia griauti sieną?

griovimas

Kai pabosta namų sienos – laikas jas atnaujinti. Ir ne tik pakeičiant sienų spalvą, tačiau ir griaunant tas, kurios atrodo nereikalingos, statant naujas, taip perdarant erdves ir po visko bus galima jaustis tarsi esate visiškai kituose namuose.

Tiesa, nusprendus griauti sienas – svarbu laikytis teisės aktų, kuriuose yra gana griežtai apibrėžiama – ką galima griauti, kaip tai daryti ir kada. Ypač, kai kalbama apie buto sienas, kadangi toli gražu retam kaimynui patinka girdėti nemalonų triukšmą, ypač, kai remontas trunka ilgai. Greičiui – visada geriausia yra tartis su specialistais. Griovimo darbų kainos krenta, o tuo pačiu atsiveria ir plačios galimybės jomis pasinaudoti.

Bandysite darbus atlikti pats?

Neskubėkite imtis darbų pats. Nors gali atrodyti, kad griauti yra kur kas paprasčiau nei statyti, tačiau praktikoje dažnai matoma, kad viskas yra kur kas sudėtingiau nei atrodo. Juolab, griovimo darbai – tai ne tik fizinis objekto griovimas.

Pirmiausia – tai detalaus plano sudarymas, žinoma, reikalingų leidimų gavimas, taip pat ir inžinerinių tinklų atjungimas, visi kiti darbai, kurie reikalauja žinių. Dėl to geriausia darbus palikti savo sferos profesionalams, kurie tai yra kasdieninis darbas, tad jie geriausiai išmano kas ir kaip.

Specialistų įdirbis ir praktika

Ne visi samdo specialistus, kadangi galvoja, kad tai yra nereikalinga investicija. Toks požiūris yra klaidingas, kadangi ta investicija gali padėti jums dažniausiai ne tik džiaugtis geresniu rezultatu, tačiau ir dalinai sutaupyti.

Ypač tokiu atveju, kai sienas bus griaunama su technikos pagalba. Jos nuoma – nėra pigi, tad kur kas paprasčiau ir dažnai pigiau yra iškart tartis su tais, kurie nuolat atlieka tokius darbus, tad turi reikalingą įrangą.

Dokumentacijos tvarkymas

Atliekant kapitalinius remontus bute – būtini tam tikri dokumentai, leidimai, kuriuos dažniausiai išduoda Savivaldybė. Taip pat reikia tartis ir su namo seniūnu, kuris dažniausiai patvirtina – kuriomis valandomis galima dirbti, kad tai darytų kuo mažesnę įtaką aplinkiniams. Samdant įmonę, kuri atlieka griovimo darbus, dažniausiai ji pati padeda pasirūpinti reikalingais dokumentais. Tuomet būsto savininkui dėl nieko netenka sukti galvos.

Kaimynai turi žinoti apie planuojamus darbus

Galiausiai, ne ką mažiau svarbus darbas yra įspėti kaimynus, kad planuojami darbai. Kadangi dažniausiai sutarus su griovimo įmone jie netrunka ilgai – galima aplinkinius informuoti – kuriuo konkrečiai metu bus griaunama.

Tai gali kitiems padėti kur kas paprasčiau susiplanuoti savo dieną. Geriausia informuoti kiekvieną asmeniškai, tačiau kai daugiabutis yra didelis – užtenka ir viešo pareiškimo, kuris dažniausiai yra kabinamas daugiabučio laiptinėje, skelbimų lentoje. Taip pat aplikite ir savo telefono numerį, kad asmenys, kurie gyvena greta Jūsų, galėtų susisiekti kilus tam tikriems klausimams.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.