Namų šildymo klausimas ir jo pasirinkimas buvo aktualus visais laikais. Kiekvienas pasirinkimas paprastai priklauso nuo to, kokio tipo yra namas, kokio dydžio, kurioje gyvenvietėje jis stovi. Pasirinkimas visuomet buvo neatsiejamas nuo galimybių, kadangi ne visur galima įsirengti tokį šildymo būdą, kokį galbūt norėtume.
Kalbant apie pasirinkimus, ilgą laiką itin populiarūs buvo kietojo kuro katilai, taip pat dujinis šildymas. Pastarasis buvo įrengiamas praktiškai kiekvienuose namuose, kuriuose buvo dujų įvadas. Tačiau griežtėjant ir keičiantis naujos statybos pastatų reikalavimams, dujinius katilus visai neseniai ėmė keisti įvairaus tipo šilumos siurbliai.
Tiek dujinis šildymas, tiek šilumos siurbliai yra itin patrauklus šildymo būdas, kadangi tai nereikalauja nuolatinės priežiūros, yra komfortiškas ir patogus. Tačiau atsižvelgiant į tai, jog tiek vienas, tiek kitas šildymas yra visiškai priklausomas nuo elektros, dažnai ieškoma papildomų alternatyvų.
Viena iš populiariausių – židiniai arba krosnelės, kurie ne tik gali pagelbėti esant ekstremaliai situacijai, bet ir suteikti namams jaukumo. Židiniai buvo vertinami nuo seno, o ir besikeičiančios šildymo tendencijos situacijos židinių klausimu nepakeitė. Juos galima pamatyti daugelyje naujos statybos namų, ypatingai populiarūs ne nuolatos gyvenamose sodybose. Tinkamai pasirinkus įrenginio galingumą, jo visiškai gali pakakti apšildyti skirtingo dydžio patalpas ir net nedidelius namus.
Židiniai gali būti plieniniai arba ketiniai. Plieninius galima įrengti bet kurioje vietoje, jų korpusas visiškai nekaista, todėl jie yra saugūs statyti arti baldų ar sienos. Tuo tarpu ketinio židinio įrengimui galimybės šiuo klausimu yra kiek ribotos. Juos reikėtų montuoti atokiau nuo sienos bei baldų.
Pasirinkus židinį su šilumokaičiu, galima prijungti prie bendros šildymo sistemos ir tokiu būdu dar labiau padidinti židinio galimybes bei jo efektyvumą.